SAP a Microsoft propojí svá řešení přes Duet Enterprise

Softwarový giganti SAP a Microsoft plánují společný projekt pro spojení ERP systému SAP a Microsoft Sharepoint 2010. Jaké jsou cíle?Nový projekt nazvaný Duet Enterprise by měl prohloubit spolupráci společností a SAP ERP by měl nově spolupracovat s Microsoft SharePoint 2010Na podobném projektu již společnosti Microsoft a SAP spolupracovaly před několika lety. Výsledkem byl systém Duet, který slouží pro propojení ERP systému SAP a kancelářského balíku Microsoft Office. Nový projekt nazvaný Duet Enterprise by měl prohloubit spolupráci společností a propojit SAP ERP  s Microsoft SharePoint 2010.

Duet Enterprise budou oba výrobci nabízet prostřednictvím společného partnerského programu.

„Díky Duet Enterprise mohou zákazníci prezentovat data z aplikací SAP skrze SharePoint a kancelářský balík Office, “ uvádí oficiální zpráva. Integrace některých funkcí SAP se plánuje přímo do rozhraní aplikací Outlook a SharePoint. „Mnoho, ne-li většina zákazníků SAP plánuje či již provozuje SharePoint. Z tohoto hlediska je určitě po takovém softwaru poptávka,“ tvrdí nezávislý analytik Jon Reed.

Uspěje projekt napodruhé?

Podle Raye Wanga, CEO a hlavního analytika Constellarion Reseach má v tomto případě SAP a Microsoft větší šanci na úspěch než tomu bylo s konceptem Duet. Ten byl podle Wanga nevyzrálý. „Výsledek vedl k velmi složité a drahé implementaci celého systému. Přesto se ale jednalo o skvělý nápad, zvláště pro firmy uzavřené v softwarovém prostředí Microsoftu,“ dodává Wang.

Úspěch celého řešení Duet Enterprise je závislý na mnoha faktorech a jedním z nich bude určitě cena. Ze současných zpráv zatím není jasná ani přibližná cena, nicméně tiskový mluvčí SAPu potvrdil, že Duet Enterprise bude dostupný u obou výrobců avšak s rozdílnou cenovou politikou.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře