Samsung představí Badu, nový OS pro smartphony

Samsung nedávno oznámil, že v prosinci chystá vypustit svou novou platformu nazvanou Samsung Bada. Samsung chce vývojářům umožnit jednoduše vytvářet rozmanité aplikace a uživatelům tak zjednodušit instalaci a koupi aplikací na mobilní telefony. Čím bude chtít výrobce oslovit vaše zákazníky?Bada by měla být jednoduchá a především otevřená platforma pro nové smartphony od Samsungu, který si od jejího zavedení hodně slibujeBada by měla být jednoduchá a především otevřená platforma pro nové smartphony od Samsungu, který si od jejího zavedení hodně slibuje. „Otevřením mobilních platforem Samsung budeme schopni poskytovat bohaté mobilní zážitky na stále větším počtu dostupných telefonů smartphone,“  řekl Hosoo Lee, vedoucí Střediska mediálních řešení společnosti Samsung Electronics. Samsung již dříve představil projekty týkající se prodeje a vývoje aplikací pro své mobilní telefony – Samsung Mobile Innovator a Samsung Application Seller, Bada je ale v tomto pohledu zatím zdá se prvkem nevýznamnějším. Výhody Bada, které výrobce komunikuje, jsou  snadnost, otevřenost a do budoucna slibuje také obrovské množství aplikací.

Samsung plánuje platformu Bada v plné síle představit v prosinci v Londýně, web Bada.com je však k dispozici už od 10. listopadu a měl by poskytovat informace jak o platformě, tak o jejích vývojových prostředích.

Ačkoli se bude Samsung v následujících obdobích soustředit na OS Bada, nepřestane podporovat ani jiné operační systémy jako Symbian, Android a Windows Mobile. „Abychom uspokojili přání a rozdílné požadavky našich zákazníků, držíme se strategie podporující více operačních systémů. Naší zásadou je poskytnout zákazníkům zkrátka to, co potřebují,“ doplnil Hosoo Lee. Bude tedy rozhodně zajímavé sledovat, jak se novince od Samsungu podaří vstup na trh. Samsung je totiž podle Garneru druhým největším výrobcem telefonů na světě a díky tomu může mít Bada snazší vstup na trh mobilních operačních systémů než například Android, jehož podíl zatím zůstává pod hranicí 2 %.

Pokud se zajímáte o trh mobilních telefonů a smartphonů, určitě by vám neměly uniknout zprávy od analytické společnosti Gartner týkající se trhu s mobilními telefony a jejich operačními systémy.Komentáře