S cloudem pracujete efektivněji a levněji

Několik zásadních důvodů, proč přestat váhat, a podniknout kroky vstříc cloudovým řešením ještě dnes (PR článek).

S cloudem pracujete efektivněji a levnějiDnes už bývá spíše vzácností najít manažera, který by nevěděl, co je to „cloud“. Mnoho vedoucích pracovníků ale stále váhá, zda toto revoluční řešení zavést do IT strategie firmy. Zde vám nabídneme několik zásadních důvodů, proč přestat váhat, a podniknout kroky vstříc cloudovým řešením ještě dnes.

1) Už žádné obrovské investice do hardwaru a serverů

V minulosti bylo zavedenou praxí, že firmy potřebovaly nejen výkonný hardware pro správu svých informačních systémů, ale i nákladná úložiště dat, která vyžadovala neustálý servis a zabírala spoustu místa. Dnes můžete nejen výpočetní výkon, ale i zálohování dat přesměrovat do prostředí cloudu.

Že se bojíte o svá data a raději byste měli „vše v domě“? K vašim obavám nemáte sebemenší důvod. Např. datové centrum prvotřídního poskytovatele cloudových řešení K2 atmitec, je vybudováno ve standardu TIER IV s tím největším zabezpečením.

2) Nejaktuálnější software s přídavnými moduly na míru vašemu byznysu

Nejen housing a související služby jsou výhodu cloudových řešení. Na bázi SaaS (Software as a Service) máte za paušál nebo jednorázové platby přístup k nejaktuálnější verzi požadovaného softwaru, který můžete zároveň obohatit o vaše specifické moduly a rozšíření.

Ušetříte tak za licenci, neboť platíte jen za konkrétní čas, kdy software využíváte, a mezitím jsou náklady přesměrovány na další uživatele. Nejvyšší úroveň cloud computingu poslouží i těm, kteří se sofistikovanými IT řešeními nemají žádné zkušenosti.

3) Výpočetní výkon kdykoliv ho potřebujete

Za jednu z hlavních předností cloudového řešení je považována možnost okamžitého pronajmutí požadovaného výpočetního výkonu. Nemusíte se tedy předzásobovat hardwarem a složitě predikovat na co a kdy budete potřebovat optimální výkon vašich zařízení.

Stačí vyslat požadavek a poskytovatel alokuje přesně takový výpočetní výkon, který je pro danou operaci potřeba, a vy neplatí ani o korunu více, než je v danou chvíli opravdu nutné.

Jak vidíte, cloud computing již dnes nabízí spoustu užitečných, uživatelsky příjemných a rozpočtově odpovědných řešení, a nejen prozíraví vedoucí IT oddělení se mohou těšit na to, co nového tato „cloudová revoluce“ přinese přístě.

Zdroj: K2 Atmitec
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře