RSA zabezpečí cloudové služby a aplikace Microsoftu přes SecurID

Bezpečnostní divize společnosti EMC oznámila uvedení řešení RSA SecurID pro zabezpečení přístupu a federaci identit pro cloudovou vývojářskou platformu Windows Azure a služby Microsoft Office 365.RSA zabezpečí cloudové služby a aplikace Microsoftu přes SecurIDRSA, bezpečnostní divize společnosti EMC, oznámila, že její řešení pro víceúrovňové ověřování SecurID lze integrovat se službou Microsoft Windows Active Directory Federation Services 2.0.

Tato integrace dovoluje organizacím podle RSA poskytovat uživatelům zabezpečený přístup ke cloudovým webovým aplikacím Office 365.

Řízení zabezpečeného, federovaného přístupu umožní organizacím zvyšovat ochranu vzdálených uživatelů i při práci s aplikacemi nasazenými mimo vlastní interní síť.

Služba AD FS 2.0 umožňuje našim zákazníkům nabízet funkce pro práci s identitami napříč organizacemi a také propojovat místně používané identity s cloudovými službami,“ uvedl v oznámení Samuel Devasahayam, principal program manager lead pro Active Directory ve společnosti Microsoft.

Integrace technologie SecurID se službou Microsoft AD FS 2.0 podle RSA zajišťuje, že obě budou řešení spolupracovat na poskytování zabezpečeného přístupu ke cloudovým a vzdáleným službám pomocí identit zřizovaných a spravovaných podnikovými odděleními IT.

Zdroj: RSAKomentáře