Riverside kupuje Bohemia Interactive Simulations, výrobce Operace Flashpoint

Investiční skupina Riverside získala majoritní podíl v tuzemské společnosti Bohemia Interactive Simulations, která se specializuje na vývoj softwaru pro vojenské simulátory a systémy pro virtuální výcvik vojáků či záchranářů.

Riverside kupuje Bohemia Interactive Simulations, výrobce Operace FlashpointSvětová investiční skupina Riverside získala majoritní podíl v česko‑australské technologické společnosti Bohemia Interactive Simulations, která je poskytovatelem softwarových technologií pro výcvikové systémy a interaktivní simulátory.

Detaily transakce včetně ceny firmy nezveřejnily. Investice a know-how společnosti Riverside má posloužit Bohemia Interactive Simulations k dalším inovacím technologií a expanzi na nové trhy, zejména v západní Evropě a Asii.

Bohemia Interactive Simulations své produkty dodává zejména do obranného průmyslu, záchranných složkech a pro řízení krizových situací. Společnost má hlavní vývojovou základnu a administrativní centrum v Praze. Další pobočky jsou ve floridském Orlandu, v Austrálii a ve Velké Británii. Společnost také nedávno otevřela zastoupení v Polsku.

Systémy Bohemia Interactive Simulations jsou mimo jiné využívány ministerstvy obrany USA, Velké Británie, Austrálie a mnoha dalšími mezinárodními zákazníky. Výcvikový technologický systém Virtuální bojiště 2 se ve vojenském a obranném průmyslu stal de facto standardem,“ uvádí firma v oznámení.   

Na celosvětovém úspěchu společnosti Bohemia Interactive Simulations se podílela česká počítačová hra Operace Flashpoint, která realisticky simuluje válečné operace ve fiktivním konfliktu studené války.

Nezaměňujte společnost s vývojářem herního softwaru Bohemia Interactive Studio, který je jejím spoluzakladatelem.

Zdroj: Bohemia Interactive Simulations
Úvodní foto: Bohemia Interactive Solutions, Riverside

Komentáře