Revoluce v McAfee. Vladimír Brož, DNS a SWS končí

Společnost McAfee, výrobce bezpečnostního softwaru a řešení, chystá v České republice a na Slovensku významné změny v podpoře partnerů i v distribuční síti. Od třetího čtvrtletí ji bude na obou trzích exkluzivně zastupovat společnost Comguard.McAfee mění starategii v distribučním kanálu.McAfee překvapilo již na konci dubna, když do redakce ChannelWorldu dorazilo rozloučení Vladimíra Brože, který značku zastupoval na českém a slovenském trhu osm let a byl zodpovědný za podporu distribučního kanálu a prodejních partnerů.

Na dotaz k dalšímu směřování společnosti na tuzemských trzích výrobce v květnu odpověděl, že „McAfee je v současnosti ve fázi nastavování nové strategie pro Českou republiku a změny pro český trh budou zveřejněny během následujících měsíců. Tyto plánované změny byly zároveň důvodem odchodu současného zástupce společnosti na českém trhu.

McAfee nyní lokálně zastupuje pouze PR manažerka Alžběta Hanibalová a systémový inženýr Jan Strnad. Podporu partnerů mají nadále zajišťovat distributoři. Právě těch se ale týká avizovaná změna. V současné době totiž výrobce konsoliduje počet distributorů a na trhu zůstane s platností od 1. 7. pouze jeden, ten nejmenší a nejmladší, firma Comguard.

Comguard získal exkluzivitu na McAfee

Comguard, distributor s přidanou hodnotou (VAD), získal distribuční smlouvu s McAfee v prvním čtvrtletí tohoto roku, na základě dlouhodobého působení v oboru i díky distribuci produktů značky Secure Computing, kterou McAfee akvíroval před dvěma lety.

Následně ChannelWorld získal informace, že výrobce uvažuje o konsolidaci celého distribučního kanálu.

Mohu potvrdit, že s McAfee jsme se dohodli na ukončení spolupráce. V portfoliu máme plnohodnotné náhrady a další distribuční smlouvy pro oblast bezpečnosti jsou aktuálně v jednání,“ potvrdil ChannelWorldu Jan Žáček, marketingový manažer DNS.

Na přímý dotaz, zda lze očekávat, že od následujícího čtvrtletí bude výhradním distributorem značky McAfee v ČR a SR společnost Comguard, již výrobce reagoval a potvrdil „že toto lze určitě očekávat“. Zprávu potvrdil také Comguard, který vyčkává s informacemi pro prodejní partnery na oficiální tiskovou zprávu. Po jejím vydání vás budeme o nabízených službách nového výhradního distributora informovat podrobněji.

Pro více informací zatím můžete zamířit přímo na web firmy Comguard. Podrobné informace o produktech získáte na stránkách McAfee.

Zdroj: ChannelWorldKomentáře