Reselleři nemají v cloud computingu jasno

Cloud computing je zmiňován na všech frontách a analytici jej předpovídají jako hlavní trend v IT. Podle průzkumu společnosti Opal však nemalé části resellerů hrozí, že nebudou schopni uspokojit poptávku klientů.Reselleři nemají v cloud computingu jasnoNedostatečné znalosti IT resellerů v oblasti cloud computingu by mohly být překážkou v dalším byznysu. Výzkum společnosti Opal ukazuje, že 40 % prodejců připouští určité „obavy a nejistotu“ v oblasti cloud computingu. Pouze jedna z desíti firem v prodejním kanálu tvrdí, že této technologii zcela rozumí. Reselleři nejsou ve svých odpovědích jednotní ani v úplných základech cloudu (23 % jej považuje za síťovou záležitost, 16 % jej označilo za oblast bezpečnosti, častější odpovědí však bylo „nevím“).

Cloud pro resellery a systémové integrátory představuje zajímavou obchodní příležitost. Společnost Cisco ve studii Connected World Report uvádí, že až 88 % IT manažerů předpokládá, že jejich firmy začnou do tří let využívat privátní či veřejné cloudové služby. Třetina manažerů, kteří plánují užívat veřejný cloud, ho plánuje zavést do jednoho roku.

Jako hlavní obavy ze zavádění cloudu a virtualizace respondenti v obou výzkumech uváděli problematiku zabezpečení a spolehlivosti. To budou zřejmě do budoucna hlavní témata a argumenty, které odliší kvalitu dodavatelů těchto řešení.

Zdroj: IDG News Service, Cisco, ChannelWorldKomentáře