Red Hat chce koupit ManageIQ, poskytovatele cloudového softwaru

Rad Hat plánuje začlenění softwaru ManageIQ do svého balíku cloudového managementu.

Red Hat chce koupit ManageIQ, poskytovatele cloudového softwaruRed Hat chce koupit ManageIQ, poskytovatele cloudového softwaruRed Hat kupuje ManageIQ, poskytovatele softwaru, který pomáhá organizacím spravovat virtuální stroje napříč veřejnými a privátními cloudy. Cena akvizice čítá přibližně 104 miliony dokarů v hotovosti a podléhá schválení akcionářů akvírované společnosti.

Software ManageIQ dokáže monitorovat využití cloudu, pomáhá orchestrovat komplexní cloudové administrační úkoly a poskytovat mechanizmy pro interní účtování a správu.

Společnost nakonfigurovala svůj software, aby spolupracoval s Red Hat CloudForms (softwaru pro správu hybridních cloudů) a s balíkem Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV). ManageIQ je členem certifikovaných partnerů RHEV. ManageIQ dokáže pracovat také s cloudem, virtualizačním softwarem a službami Amazonu, Microsoftu a VMwaru.

Red Hat očekává, že akvizice nebude mít ve fiskálním roce končícím únorem 2013 materiální dopady na jeho příjmy. Provoz ManageIQ zvýší provozní výdaje Red Hatu zhruba o 2 miliony dolarů za čtvrtletí.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Red Hat, ManageIQ

Komentáře