Průvodce nasazením virtualizace online od VMwaru

VMware představil novou službu VMware Go. Jde o bezplatného průvodce nasazením virtualizace pro začátečníky, který je dostupný online. Cílovou skupinou pro využití služby jsou malé a střední firmy (SMB). Jak mohou prodejci s přidanou hodnotou (VAR) využít novinku pro svůj byznys?VMware by se rád více prosadil v segmentu SMB, nově nabídl online konfirgurační službu zdarma Novou službu VMware Go představila společnost VMware na konferenci VMworld 2009 v kalifornském San Francisku. VMware Go je webová služba, která pomáhá v prvních krocích virtualizace těm, kdo se teprve s touto problematikou seznamují. Je určena pro malé a střední podniky a měla by zjednodušit proces virtualizace jejich aplikací prostřednictvím automatizované instalace a konfigurace hypervizoru VMware ESXi.

Služba je součástí ohlášené strategie VMware prosadit se s virtualizací právě v segmentu SMB, kterou zdůraznila právě na zářijové konferenci. Pokud do malých a středních podniků dodáváte, nebo se tam chcete prosadit se svými virtualizačními projekty, můžete jim výhody demonstrovat právě prostřednictvím této aplikace a dodat řadu služeb jako je konsolidace datových center.

Pomocí nové služby vy nebo váš zákazník projdete procesem nastavení hypervizoru ESXi,který je rovněž zdarma a umožňuje provozovat více operačních systémů a aplikací na jednom serveru. Hlavními argumenty pro zákazníky je podle výrobce to, že nasazením řešení ušetří peníze za hardware, elektrickou energii, chlazení a správu serverů.

Služba VMware Go byla vyvinuta společně s firmou Shavlik Technologies, která je členem partnerského programu VMware Technology Alliance. Služba je k dispozici v beta verzi na stránkách VMware Go. V ostré verzi bude bezplatně k dispozici v roce 2010.

Další zprávy z mezinárodní konference VMworld 2009 můžete prostřednictvím oficiálního kanálu sledovat zde.

Autorizovanými distributory VMware v České republice jsou Avnet a Soft-Tronik, na Slovensku jde o Asbis SK, Soft-Tronik SK.Komentáře