Příjmy SAP za poslední čtvrtletí vzrostly o 11 %, oznámil akvizici Datango

Společnost SAP oznámila předběžné výsledky za čtvrté čtvrtletí, podle kterých její obrat vzrostl o více než desetinu. Výrobce také ohlásil akvizici německého výrobce softwaru Datango.

Příjmy SAP za poslední čtvrtletí vzrostly o 11 %, oznámil akvizici DatangoPříjmy SAP za poslední čtvrtletí vzrostly o 11 %, oznámil další akviziciTržby společnosti SAP za poslední čtvrtletí dosáhly podle IFRS 4,5 miliardy euro (5,7 miliardy dolarů), což představuje meziroční nárůst o 11 %. Příjmy ze softwaru a souvisejících služeb vzrostly o 14 % na 3,72 miliardy eur.

Provozní zisk vyskočil o 206 % na 1,67 miliardy eur, což bylo způsobeno předchozím snížením provize nastaveným při podání žaloby společností Oracle na bývalou dceřinou společnost TomorrowNow. Soud dal Oraclu na výběr, zda přijme 272 milionů dolarů nebo se odvolá. Rozhodnutí zatím nepadlo.

Celkový růst obratu plynul z byznysu hlavních aplikací, silné dynamiky v oblasti analytiky a mobilních řešení a zrychleného růstu technologie SAP HANA, uvedla společnost v prohlášení. Databázová platforma HANA předčila cíl dosáhnout tržby 100 milionů eur o 60 %. Výsledky byly zároveň ovlivněny rozhodnutím přijmout dalších 500 zaměstnanců pro prodej a marketing.

Celkové příjmy SAP za účetní rok dosáhly 14,23 miliardy eur, což představuje 14% růst. Provozní zisk činil 4,88 miliardy euro a rostl o 88 %.

SAP kupuje německého výrobce softwaru

SAP oznámil akvizici softwaru a souvisejících aktiv od německé společnosti Datango za blíže nespecifikovanou cenu. Software má pomoci rozšířit vícejazyčnou on-line podporu a tréninkové materiály pro podnikové softwarové aplikace. Akvizice má umožnit zákazníkům SAP snížit náklady na podporu a zlepšit trénink uživatelů.

Aplikace Datango dovolují vytvářet dokumentaci, výukové prezentace, e-learningové materiály a on-line nápovědu, kterou lze přeložit do 40 jazyků kliknutím na jedno tlačítko, uvádí společnost na svém webu. To má v důsledku pomoci snížit telefonáty na podporu a zkrátit čas věnovaný řešení chyb.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře