Po akvizici Glusteru Red Hat představil první softwarový storage server

Red Hat společně se společností Servodata představil na tiskové konferenci Red Hat Storage Server 2.0 - škálovatelné softwarové open source řešení pro správu ukládání nestrukturovaných dat ve firmách.

Po akvizici Glusteru Red Hat představil první softwarový storage serverMartin Malý, obchodní ředitel společnosti Servodata, při představení Red Hat Storage Server 2.0

Martin Malý, obchodní ředitel společnosti Servodata, při představení Red Hat Storage Server 2.0Za společnost Servodata, která produkty Red Hat distribuuje od roku 2004, vystoupil obchodní ředitel Martin Malý. Podle něj vloni překonal počet prodaných subskripcí produktů Red Hat hranici 4 000, přičemž Servodata jako autorizované tréninkové centrum ročně vyškolí na 500 specialistů na Red Hat.

Motorem Linuxu v podnicích jsou podle Malého zlevňování IT při zachování výkonu a bezpečnosti. Dále v proslovu zmínil známé data IDC upozorňující na exponenciální nárůsty ukládaných, přičemž především nestrukturovaných, dat. Již nyní je poměr nestrukturovaných dat ku souborům 80:20.

Simon Alcott, senior solution architect ze společnosti Red Hat, následně představil Red Hat Storage Server 2.0. Softwarové řešení pro ukládání souborů, které Red Hat získal akvizicí společnosti Gluster, lze propojit s objektovými úložišti a umožňuje uživatelům kombinovat velký objem úložišť v rámci jednoho centralizovaného poolu.

Red Hat Storage je postaven na operačním systému Red Hat Enterprise Linux. Nákladově efektivní řešení bude možné nasadit on-premise, v privátním, veřejném nebo hybridním cloudu.

Softwarová „appliance“ je podle Red Hatu optimalizována pro ukládání náročných podnikových úloh, včetně HPC prostředí, pomocné archivace a doručování mediálního obsahu.

Na dotaz ChannelWorldu, jak bude Servodata toto cenově zajímavé řešení pozicovat vedle produktů EMC, Martin Malý odpověděl, že Red Hat Storage nabídnou jako komplement a volba bude čistě na zákazníkovi.

Storage Server 2.0 je kompatibilní s více než 50 servery x86 se dvěma sokety a podporuje různé protokoly pro přístup dat, včetně Common Internet File System (CIFS), Network File System (NFS), HTTP a OpenStack Swift.

Red Hat Storage Server 2.0 také nabízí ve verzi technology preview podporu pro infrastruktury s velkými daty a kompatibilitu s Apache Hadoop. Instalovat Red Hat Storage v prostředí Hadoop umožňuje propojení s Hadoop Distributed File System (HDFS) nebo řešení využít jako náhradu za HDFS.

Zdroj: Red Hat, ChannelWorld
Galerie
Komentáře