Partneři Symantec ČR a SR získali již 25 specializací

Symantec inovoval svůj partnerský program na konci roku 2010. Jak změnu podmínek a certifikačního procesu přijali partneři?

Partneři Symantec ČR a SR získali již 25 specializacíPartneři Symantec ČR a SR získali již 25 specializacíInovovaný partnerský program společnosti Symantec je založen na technologických specializacích, které definují odborné znalosti a zkušenosti partnerů v jednotlivých produktových oblastech a řešeních.

Největší zájem ze strany partnerů byl podle výrobce o tradiční oblast bezpečnosti.  Specializace Enterprise Security je určena pro partnery, kteří pomáhají chránit podniky před interními i externími hrozbami.

V dalších produktových oblastech (řešení pro zálohování, bezpečnost a dostupnost), jež vyžadují vyšší odbornost, je počet specializovaných partnerů nižší, uvádí Symantec. Jako jednoho z prvních partnerů zapojených do nového partnerského programu výrobce vypichuje společnost Anect.

Certifikace očima partnerů

Krom tradičních řešení v oblasti informační bezpečnosti, jako jsou například ochrana koncových stanic, filtrace e-mailového či webového provozu nebo klasifikace dokumentů na klientských stanicích, jsme se rozhodli ucházet se o specializaci Data Loss Prevention (DLP) a tím rozšířit nabídku bezpečnostních řešení. Díky tomu jsme dnes schopni pomoci našim zákazníkům i v oblasti zajištění ochrany před úniky interních a důvěrných informací,“ uvedl v tiskovém oznámení Vladimír Vavřich, obchodní ředitel společnosti Anect.

Další oblastí specializovaných partnerů je dostupnost, tedy řešení, která pomáhají zákazníkům chránit aplikace a data proti neplánovaným výpadkům, či oblasti jako je archivace, zálohování a obnova dat.

Ředitel společnosti Comparex CZ, specializovaného partnera Symanteku pro oblasti data protection a archiving & eDiscovery, Petr Dupák pro média uvedl: „Proces specializací nebyl pro naše obchodníky, konzultanty a techniky jednoduchý, přináší nám ale vyšší podporu dodavatele, exkluzivní přístupy do znalostních databází Symantec, lepší dostupnost k zákazníkům a viditelnost na trhu. Čas a energie, kterou jsme do specializace investovali, se nám vrací v nových obchodních možnostech.

Nová specializace Master – zaměřeno na konzultační služby

Symantec rovněž v loňském roce představil specializaci Master určenou partnerům s odbornými znalostmi v oblasti poskytování konzultačních služeb. Certifikovaní partneři tak mohou využít postupy a nástroje pro nasazení produktů, které byly dříve dostupné pouze pro interní konzultační oddělení Symanteku, mají přímý přístup k technické podpoře a vzdělávání v oblasti poskytování konzultačních služeb a technických znalostí.

Prvním partnerem, který získal Master specializace ve třech oblastech dostupnosti, včetně storage management, je společnost M-COM Lan solution.

Zdroj: Symantec
Úvodní foto: © N-Media-Images - Fotolia.com

Komentáře