Partneři Citrixu: rozšiřování mobilních zařízení zvyšuje poptávku po virtualizaci desktopů

Citrix provedl průzkum mezi partnery v regionu EMEA. Jaké výhody vidí prodejci s přidanou hodnotou a integrátoři společnosti Citrix ve virtualizaci desktopů?

Partneři Citrixu: rozšiřování mobilních zařízení zvyšuje poptávku po virtualizaci desktopůPartneři Citrixu: rozšiřování mobilních zařízení zvyšuje poptávku po virtualizaci desktopů Foto: © Beboy - Fotolia.comVýzkum Citrix Channel Index realizovaný na Citrix Summit 2011, každoroční akci pro partnery, ukazuje oproti loňskému roku značný posun v přístupu k desktopové virtualizaci.

Ještě před rokem pohlížely firmy na desktopovou virtualizaci jako na výhodný způsob, jak rozšířit Windows 7, ale dnes už zaujímají daleko strategičtější přístup,“ uvedl v tiskovém oznámení Carsten Thomsen viceprezident channel strategy EMEA společnosti Citrix.

Téměř 70 % dotázaných partnerů a resellerů nabízejících řešení Citrix označuje za hlavní výhodu desktopové virtualizace přístupnost z jakéhokoliv místa a jakéhokoliv přístroje, 58 % poukazuje na zdokonalené zabezpečení dat a přístupu a 57 % považuje za důležitou výhodu i snížení celkových nákladů.

Přitom před rokem v rámci stejného dotazování uváděli reselleři jako hlavní výhody rychlejší nasazení desktopů, jednoduchost migrace a podporu různých přístrojů bez závislosti na lokaci.

Mobilní zařízení jako motor virtualizace

Téměř devět z deseti partnerů (88%) Citrixu považuje rozšiřování mobilních zařízení a jejich vlastnictví za důvod významného nárůstu poptávky po desktopové virtualizaci.

Nejčastějšími typy pracovníků, kteří používají virtualizaci desktopů, jsou podle dotázaných partnerů zaměstnanci v kancelářích a mobilní pracovníci (oba typy uvedlo více než 70 % respondentů). Vedoucí pracovníky zmínilo 58 % partnerů a pracovníky z domova pak 51 %.

Citrix uvádí, že podle nasazených řešení virtuálních desktopů dosahují celkové úspory organizací kolem 18 % v prvním roce, 26 % ve druhém roce a až 38 % ve třetím roce.

Průzkumu se zúčastnilo více než 20 procent poskytovatelů Citrix řešení napříč regionem EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika).

Zdroj: Citrix
Foto: © Beboy - Fotolia.com
Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com

Komentáře