Oracle zaznamenal 8% růst zisku při poklesu prodeje hardwaru

Společnost Oracle prodala v 1. čtvrtletí 2012 nové softwarové licence za 4 miliardy dolarů. V hardwaru se jí až tolik nedařilo.

Oracle zaznamenal 8% růst zisku při poklesu prodeje hardwaruOracle zaznamenal 8% růst zisku při poklesu prodeje hardwaruVe čtvrtletí končícím 31. 5. 2012 vzrostl zisk společnosti Oracle meziročně o 8 %. Prodeje hardwaru poklesly a celkový obrat se navýšil jen nepatrně.

Čistý zisk za poslední čtvrtletí fiskálního roku firmy Oracle činil 3,5 miliardy dolarů (0,69 dolaru na akcii). Tržby dosáhly 10,9 miliardy dolarů, což je 1% nárůst oproti stejnému období v loňském roce.

Prodeje nových softwarových licencí se navýšily o 7 % na 4 miliardy dolarů, přičemž příjmy z updatu licencí a podpory rostly o 5 % na 4,2 miliardy dolarů.

Tržby z prodeje hardwaru Oracle, který zahrnuje Unixové systémy akvírovaného Sun Microsystems, se propadly o 16 % na 997 milionů dolarů.

Naše integrované systémy Exadata, Exalogic, Exalytics, SPARC SuperCluster a Oracle Big Data Appliance rostly meziročně o více než 100 % a generují příjmy přesahující miliardu dolarů,“ uvedl v tiskovém oznámení Mark Hurd, prezident Oracle Corporation.

Za celý fiskální rok vzrostl obrat společnosti Oracle o 4 % na 37,1 miliardy dolarů při 17% růstu zisku na 10 miliard dolarů.

Podle svého výkonného ředitele se Oracle zaměří na cloud. „Rozvoj Oracle Cloud je strategický pro zvyšování velikosti a profitability softwarového byznysu Oracle,“ uvedl Larry Ellison, CEO Oracle Corporation.

K jeho úspěšnosti dodal: „Náš Oracle Cloud SaaS byznys dosahuje téměř miliardy dolarů. Kombinace integrovaných systémů a Oracle Cloud budou pohánět růst společnosti Oracle ve fiskálním roce 2013.

Zdroj: Oracle
Úvodní foto: Foto: © Tomislav - Fotolia.com

Komentáře