Oracle vykázal v Q2 nárůst zisku o 18 %, prodeje hardwaru stále klesají

Oraclu se dařilo ve 2. fiskálním čtvrtletí 2012 v prodeji nových softwarových licencí a předplatného cloudu. Hardwaru však stále prodává málo.

Oracle vykázal v Q2 nárůst zisku o 18 %, prodeje hardwaru stále klesajíOracle vykázal v Q2 nárůst zisku o 18 %, prodeje hardwaru stále klesajíOracle vykázal ve 2. fiskálním čtvrtletí končícím 30. listopadu 18% nárůst čistého zisku na 2,6 miliardy dolarů, přičemž obrat firmy vzrostl o 3 % na 9,1 miliardy dolarů.

Nedařilo se jí prodávat hardware. Tržby z hardwarových systémů za poslední čtvrtletí klesly o 23 % na 734 milionů dolarů, příjmy z podpory těchto systémů klesly o 6 % na 587 milionů dolarů.

Prodeje nových licencí softwaru a předplatného cloudového softwaru vzrostly o 17 % na téměř 2,4 miliardy dolarů. Oracle letos uvedl širokou řadu cloudových služeb včetně aplikací Fusion, PaaS a Oracle Social Network.

Updaty softwarových licencí a příjmy z podpory produktů, které mají vysoké marže, rostly o 7 % na 4,26 miliardy dolarů.

Aplikace, middleware a databáze dosáhly dvouciferného růstu nových softwarových licencí a předplatného cloudu, přičemž tržby z aplikací vedly s více než 30 % nárůstem,“ uvedl co-prezident Mark Hurd v oznámení.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře