Oracle oznámil další akvizici, kupuje ATG

Oracle oznámil uzavření dohody o akvizici poskytovatele softwarového řešení firmy Art Technology Group (ATG). Jaké jsou podrobnosti obchodu?Pro Oracle se jedná o další velkou akvizici potom, co letos v lednu dokončil akvizici firmy Sun za více jak 7 miliard dolarůOracle zaplatí za firmu ATG přibližně jednu miliardu dolarů. Transakce ale vyžaduje schválení akcionářů obou společností i regulačních orgánů a její dokončení je plánováno na počátek roku 2011.

Software od ATG umožňuje podnikům provozovat on-line řešení pro řízení vztahů se zákazníky i partnery, řízení prodeje i marketingu, personalizaci obsahu, jeho automatické doručování i on-line služby podpory. Platforma eCommerce od ATG tak doplňuje sadu aplikací Oracle pro CRM, ERP, maloobchod a podporu dodavatelských řetězců. Software ATG dnes používá více jak 1000 firem včetně AT&T a Vodafone.

Spojení navzájem se doplňujících technologií a produktů společností Oracle a ATG umožní poskytovat v současnosti bezkonkurenční služby sjednocující obchodování napříč jednotlivými kanály a řešení CRM," uvedl v tiskové zprávě Thomas Kurian, výkonný viceprezident společnosti Oracle.

Pro Oracle se jedná o další velkou akvizici potom, co letos v lednu dokončil akvizici firmy Sun za více jak 7 miliard dolarů.

Zdroj: OracleKomentáře