Oracle kupuje Xsigo, dodavatele softwarově definovaných sítí

Krátce poté, co VMware oznámil akvizici konkurenční společnosti Nicera, se Oracle rozhodl koupit firmu Xsigo.

Oracle kupuje Xsigo, dodavatele softwarově definovaných sítíOracle kupuje Xsigo – softwarově nastavené síťově řešeníOracle v pondělí podepsal dohodu o akvizici výrobce softwarově definovaných sítí, společnosti Xsigo Systems. Nákup mu má pomoci na cestě do cloud computingu. Podmínky akvizice, která by měla být dokončena během několika měsíců, nebyly zveřejněny.

Oznámení přichází krátce poté, co VMware oznámil nákup konkurenční firmy Nicira za 1,26 miliardy dolarů. Softwarově definovaný networking je v poslední době jedním z nejžhavějších témat v odvětví sítí.

Technologie Xsigo dokáže vytvářet virtualizované pooly síťové kapacity, což umožňuje dynamické a efektivnější poskytování zdrojů podle výpočetní potřeby, tvrdí výrobce na svém webu. Mezi klienty Xsigo patří společnosti Verizon, Softbank či British Telecom.

Oracle v oznámení uvedl, že nástroje Xsigo zkombinuje s virtualizační technologií VMware.

Letos se začal Oracle výrazně orientovat na cloud computing a s tím také představil své služby veřejného cloudu, které budou dodávat podnikové aplikace, Java Paas (platformu jako službu) a databázi na vyžádání.

Přístup Oraclu ke cloud computingu se spoléhá na virtualizaci. Akvizice Xsigo se spíše zaměřuje na zvýšení výkonu a úspory nákladů uvnitř datových center, Oracle také hledá virtualizační řešení, aby se dokázal odlišit od konkurence.

V cloudu Oraclu aplikace dostanou své vlastní virtuální stroje, aby byly jednak flexibilnější při upgradu, a jednak z důvodu zabezpečenější, uvedl Larry Ellison, CEO společnosti, již dříve letos na konferenci.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Oracle, Xsigo

Komentáře