Oracle kupuje výrobce sofwaru pro řízení projektového portfolia Instantis

Oracle akvizicí společnosti Instantis vstupuje do konkurenčního boje s IBM a CA na trhu PPM.

Oracle kupuje výrobce sofwaru pro řízení projektového portfolia InstantisOracle kupuje výrobce sofwaru pro řízení projektového portfoliaOracle oznámil, že uzavřel akviziční dohodu se společností Instantis, která vyvíjí software pro řízení portfolia projektů (PPM – Project Portfolio Management). Chce tak rozvíjet své produkty stavěné na poslední akvizici – firmy Primavera.

Podmínky akvizice, která by měla být dokončena ještě v roce 2012, nebyly zveřejněny.

Instantis vyvíjí on-premise i cloudový software, který chce Oracle zkombinovat s Primaverou a s aplikacemi Fusion. Software „poskytne schopnost spravovat, sledovat a podávat zprávy o podnikových strategiích – od investiční výstavby a údržby po výrobu, IT, vývoj nových produktů, štíhlé Six Sigma, a další podnikové iniciativy,“ uvedl Oracle v oznámení.

Hlavní produkt Instantisu zvaný Enterprise Track, které zahrnuje dashboardy a reporty, může být sdílen „v jakékoliv fázi životního cyklu projektu od nápadu přes návrh, realizaci projektu po měření a výsledky,“ uvádí web společnosti.

Software má také integrovánu nativní platformu sociální sítě nazývanou EnterpriseStream a také integrovaný framework pro propojení EnterpriseTracku s jinými systémy.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Instantis, Oracle

Komentáře