Oracle kupuje Taleo za 1,9 miliardy dolarů

Oracle oznámil akvizici společnosti Taleo, výrobce cloudového softwaru pro správu talentů a rekrutaci zaměstnanců. Reaguje tak na kroky SAPu.

Oracle kupuje Taleo za 1,9 miliardy dolarůOracle kupuje Taleo za 1,9 miliardy dolarůOracle se rozhodl investovat 1,9 miliardy dolarů do společnosti Taleo jen krátce poté, co SAP oznámil 3,4miliardovou akvizici firmy SuccesFactors, blízkého konkurenta. Dohoda by měla být uzavřena v polovině letošního roku v závislosti na schválení akcionáři. Představenstvo společnosti Taleo prodej jednohlasně odsouhlasilo.

Správa lidského kapitálu se stala pro organizace strategickou iniciativou,“ uvedl v tiskovém oznámení Thomas Kurian, výkonný viceprezident vývoje ve společnosti Oracle. Taleo je podle něj důležité pro Oracle Public Cloud.

Zatím není zřejmé, jak Oracle propojí produktové portfolio Talea se svým softwarem Fusion HCM (human capital managementem), který je taktéž dostupný v cloudu.

Firmy společně „očekávají, že vytvoří ucelenou cloudovou nabídku, která umožní organizacím spravovat lidské zdroje a kariéru zaměstnanců,“ uvedl Kurian v dopise klientům.

Výsledný produkt má „umožnit zaměstnancům a manažerům efektivně řídit kariéru po celou dobu jejich zaměstnání, umožnit organizacím udržet talenty a optimalizovat náklady a zlepšit zkušenosti zaměstnanců prostřednictvím rychlejší a lepší spolupráce členů týmů přes sociální média,“ dodal.

Podle Oraclu přibližně 5 000 podniků používá software Taleo, který zároveň spravuje 15 % přijímaných zaměstnanců v USA. Výrobce také tvrdí, že Taleo používá až polovina nejvýznamnějších kariérních webů.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře