Oracle hlásí ve 2. fiskálním čtvrtletí 17% růst zisku

Ačkoliv prodeje hardwaru se společnosti Oracle v druhém fiskálním čtvrtletí moc nedařily, celkově si firma ve výsledcích polepšila. O které produkty byl největší zájem?Zisk Oraclu ve 2. fiskálním kvartálu rostl o 17 %Čistý zisk společnosti Oracle za druhé fiskální čtvrtletí končící 30. 11., vzrostl o 17 % na 2,2 miliardy dolarů. Prodej softwaru rostl a kompenzoval propad prodeje hardwaru. Tržby společnosti vzrostly meziročně o 2 % na 8,8 miliardy dolarů.

Příjmy z prodeje nových licencí sofwaru, které lze považovat za klíčový ukazatel růstu zájmu zákazníků, se navýšily o 2 % na 2 miliardy dolarů. Updaty licencí a produktová podpora vygenerovaly 9% růst příjmů na 4 miliardy dolarů.

Tržby z prodeje hardwarových systémů se propadly o 14 % na 953 milionů.

Oracle snížil důraz na komoditní hardware ve prospěch speciálních systémů, jako jsou databázové stroje Exadata, které kombinují software Oraclu s dalšími komponenty. Společnost věří, že tato strategie bude ve výsledku ziskovější.

Prodeje hardwaru podle koprezidentky Safry Catzové ovlivnil také přechod na systémy založené na čipech SPARC T4. Zákazníci si nechávali čas na rozmyšlenou, zda do nich investují.

Růst prodejů Exadata činil v porovnání s loňským rokem více než 100 %, Exalogix rostl více než o 100 % mezičtvrtletně. Prodali jsme první SPARC SuperCluster a ve třetím čtvrtletí očekáváme započetí dodávek systémů Exalytics a Oracle Big Data Appliance,“ uvedl v oznámení Larry Ellison, CEO společnosti Oracle.

Oracle ve druhém fiskálním čtvrtletí prodal 200 zařízení Exadata a Exalogic a očekává, že ve třetím a čtvrtém kvartálu prodá 300, resp. 400 kusů.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře