Oracle: čtvrtletní výsledky s dvouciferným růstem

Společnost Oracle zveřejnila finanční výsledky za druhé fiskální čtvrletí. Čistý zisk společnosti vzrostl za fiskální kvartál končící 30. 11. meziročně o 28 % na 1,9 miliardy amerických dolarů. Které produkty se na úspěchu podílely nejvíce?Oracle: čtvrtletní výsledky s dvouciferným růstemPříjmy společnosti Oracle dosáhly v 2. fiskálním čtvrtletí 8,6 miliardy dolarů, což představuje 47% meziroční nárůst, který podpořily především silné prodeje softwarových licencí a zlepšení byznysu v oblasti hardwaru.

Obrat z nových softwarových licencí, klíčový ukazatel výkonnosti firmy a nálady zákazníků, vzrostl meziročně o 21 % na 2 miliardy dolarů.

Prodeje hardwarových produktů dosáhly 1,1 miliardy dolarů, přičemž podpora hardwarových systémů přinesla Oraclu 641 milionů dolarů. Srovnání s předchozím rokem není k dispozici, jelikož v té době ještě nebyla dokončena akvizice společnosti Sun.

Obnova licencí, jádro příjmů

Zásadní součástí byznysu společnosti zůstává obnova softwarových licencí a produktová podpora, které společnosti vynesly 3,6 miliardy dolarů (12 % nárůst).

Stálý příjem z kontraktů na dodávky podpory, pomáhají společnostem přežít při poklesu příjmu z prodeje nových licencí, jako tomu bylo v nedávném období recese. Nárůst prodeje nových licencí Oraclu ukazuje, že zákazníci začínají opět agresivněji investovat do softwaru.

Ještě lépe by se Oraclu mohlo dařit v příštím roce, kdy připravuje první generaci Fusion aplikací.

Přínosy akvizice Sun Microsystems

Díky akvizici Sun Microsystems, začal Oracle prodávat integrované systémy – databázové zařízení Exadata a aplikační server Exalogic. Podle prezidenta společnosti Marka Hurda zákazníci na tuto strategii reagovali velmi dobře: „Od doby, kdy jsem nastoupil do Oraclu, jsem se setkal s mnoha zákazníky, kteří byli s naší strategií propojení hardwaru a sofwaru dohromady velmi spokojeni.

Výraz spokojenosti zákazníků odráží i nárůst prodejů Exadaty na 2 miliardy dolarů za poslední čtvrtletí.

Zdroj: IDG New ServiceKomentáře