Oracle bude nadále podporovat Itanium

Zákazníci, kteří stále používají datábaze Oracle na systémech Itanium od HP si mohou na nějakou dobu oddechnout. Výrobce databázového softwaru se nebude odvolávat proti rozhodnutí soudu.

Oracle bude nadále podporovat ItaniumOracle bude nadále podporovat ItaniumOracle souhlasil s pokračováním v podpoře svých databází a dalšího softwaru pro platformu Itanium, kterou vyrábí Hewlett-Packard poté, co mu tak nařídil Kalifornský soud.

Oracle oznámil v březnu 2011, že zastaví vývoj nových verzí svého softwaru pro Itanium – architekturu procesorů Intel používanou primárně pro servery HP-UX.

HP žalovalo Oracle za porušení kontraktu, který podle výrobce serverů obsahoval povinnost Oraclu portovat své produkty na Itanium. Oracle na to reagoval argumentem, že Itanium umírá a HP se to snaží skrývat.

Soudce vrchního soudu v Kalifornii v srpnu rozhodl, že smlouva ze září 2010 je pro Oracle závazná, dokud HP nepřestane platformu prodávat.

V prohlášení vydaném tento týden Oracle obrátil: „Oracle bude pokračovat ve vytváření nejnovějších verzí své databáze a dalšího softwaru, na který se vztahuje rozhodnutí soudce v případě HP Itanium. Software Oracle pro počítače HP Itanium bude vydáváno v přibližně podobných termínech jako software Oracle pro řešení Power system od IBM,“ uvádí v oznámení.

Soudní řízení bude pokračovat druhou fází, ve které soudce rozhodne, zda a kolik by měl Oracle zaplatit HP jako náhradu škody.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře