Ondřej Tomek kupuje 23 % Safetica Technologies

Společnost Safetica Technologies oznámila vstup nového investora - Ondřeje Tomka, zakladatele portálu Centrum.cz.Ondřej Tomek kupuje 23 % Safetica TechnologiesOndřej Tomek získal 23% podíl v Safetica Technologies při celkové ceně společnosti blížící se 100 milionům korun.

Výrobce se soustředí na vývoj bezpečnostního softwaru Safetica Endpoint Security, který slouží k ochraně firem proti ztrátám způsobeným zaměstnanci. Produkt je v současnosti distribuován do více než 40 zemí, mezi nimi např. do USA, Japonska nebo Brazílie.

Firmy si uvědomují, že nedbalost a špatné úmysly zaměstnanců se nevyplatí ignorovat. Tento trend nám potvrzují jak naši distributoři, tak i zkušenosti z letošního mezinárodního veletrhu CeBIT. Jsem velmi rád, že jsme se spojili s tak silným a zkušeným hráčem v IT byznysu, jakým je právě Ondřej Tomek,“ uvedl v oznámení tisku Jakub Mahdal, ředitel společnosti.

Mahdal je přesvědčen, že právě rychle rostoucí zájem firem o celistvé řešení interní bezpečnosti dává společnosti velký růstový potenciál, a Safetica Technologies by se tak mohla zařadit mezi firmy jako AVG nebo Avast.

Oba noví partneři optimisticky nahlížejí na budoucnost firmy. „Od spolupráce s Ondřejem si slibuji akceleraci ověřeného obchodního modelu v zahraničí,“ dodává Mahdal.

V České republice Safetica nemá nastaven prodejní model, který by využíval distributorů, a se svými channel partnery komunikuje přímo.

Zdroj: Safetica Technologies, ChannelWorld
Komentáře