Office for Windows 10 budou stejné na telefonu i na tabuli

Microsoft podhalil něco o připravované sadě Office pro nové Windows 10. Univerzální aplikace budou počítat s dotykovým ovládáním a nabídnou totéž na displeji telefonu i na obřích obrazovkách. Ve vývoji je i samostatná edice pro desktopy.

Office for Windows 10 budou stejné na telefonu i na tabuli
Microsoft před několika dny představil nové Windows 10 a spolu s nimi i novou edici kancelářské sady Office. Ta má nabídnout univerzální podobu aplikací, která má fungovat jak na malých diplejích chytrých telefonů, tak na 84“ obrazovce rovněž nově představeného zařízení Surface Hub .

Sada Office for Windows 10 nabídne aplikace Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook. Microsoft uvádí, že všechny tyto programy byly vyvinuty od základu pro Windows 10 a počítají s tím, že budou primárně ovládány dotykem.

Jejich hlavní devizou má být to, že půjde vždy o stejnou aplikaci, nehledě na velikost a typ zařízení. To má pomoci nejen uživateli, ale také nezávislým výrobcům softwaru, aby mohli tyto aplikace snadno rozvíjet nebo integrovat.

Nové univerzální Office budou předinstalovány v chytrých telefonech a malých tabletech. Do ostatních zařízení je půjde stáhnout prostřednictvím Windows Store. Microsoft dále uvedl, že se aplikace během příštích týdnů objeví v technickém náhledu nového OS, kde si je testující uživatelé budou moci osahat.

Microsoft zároveň pracuje na nové sadě Office pro desktopy. Ta ponese název Office 2016 a více informací se o ní dozvíme v příštích měsících. Na trhu se má objevit v druhém pololetí 2015 a na rozdíl od Office for Windows 10 bude tato edice počítat s klasickým ovládáním pomocí klávesnice a myši.

Video: Předvedení Word for Windows 10

Zdroj: Microsoft

Galerie

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře