Office 365 je již dostupné i na Slovensku

Společnost Microsoft zpřístupnila cloudovou službu Office 365 zahrnující e-mail, úpravy a sdílení dokumentů, sjednocenou komunikaci a vytváření webových stránek také slovenským zákazníkům.

Office 365 je již dostupné i na SlovenskuOffice 365 je již dostupné i na SlovenskuSlováci platí za Microsoft Office 365 měsíční poplatek 3,57 eura za uživatele, přičemž služby je účtována podle počtu uživatelů a úrovně daného balíčku. Ceny jsou v eurech totožné jako v ČR, kde Microsoft tuto službu uvedl společně s Vodafonem přesně před rokem.

Jako prodejní argument výrobce uvádí přesnou predikovatelnost měsíčních nákladů a flexibilní přidávání/ubírání účtů podle potřeb organizace.

Office 365 zpřístupňuje i menším firmám IT technologie jako souběžnou spolupráci na dokumentech, videokonference apod. bez potřeby budovat vlastní infrastrukturu.

Na výběr je z několika různých balíčků, které kombinují trojici serverových produktů od Microsoftu (e-mailový server Exchange Online, SharePoint Online a Lync Online na hlasovou, textovou komunikaci i videokomunikaci). Součástí většiny balíčků jsou také webové kancelářské aplikace Office Web Apps.

Microsoft na základě svých výpočtů tvrdí, že firma s 300 zaměstnanci může na jeho cloudových službách díky nízkým investicím do hardwaru ušetřit za tři roky až 40 % rozpočtu na IT. Firma se 100 zaměstnanci může náklady snížit až na polovinu.

Více informací získáte na webu Office 365.

Zdroj: MicrosoftKomentáře