Novell otevírá školicí středisko na VŠB-TÚ Ostrava

Novell ve spolupráci se společnosti Dell Computer a AutoCont CZ otevře v rámci celosvětového programu Novell Academic Training Partners na VŠB-Technické univerzitě Ostrava autorizované školicí středisko.

Novell otevírá školicí středisko na VŠB-TÚ OstravaJindřich Zimola, ředitel regionálního centra severní Morava AutoCont CZ, Jiří Kysela, generální ředitel Dell Computer, Aleš Kučera, generální ředitel Novell-Praha, Ivo Vondrák, rektor VŠB-TU Ostrava, a Dana Dluhošová, děkanka EkF VŠB-TU Ostrava.

Novell otevírá školicí středisko na VŠB-TÚ Ostrava. Foto: © pressmast - Fotolia.comNa Ekonomické fakultě VŠB-Technické univerzity Ostrava proběhne dne 5. 9. 2011 za přítomnosti generálního ředitele Novell-Praha Aleše Kučery, generálního ředitele Dell Computer Jiřího Kysely, předsedy představenstva AutoCont CZ Martina Grigara a rektora VŠB-TU Ostrava Iva Vondráka slavnostní otevření autorizovaného školicího střediska v rámci celosvětového programu Novell Academic Training Partners (NATP).

Autorizované školicí středisko NATP je vybaveno dvaceti výkonnými pracovními stanicemi řady Dell Precision T5500 a koncipováno jako multiplatformní učebna s nejmodernější technikou, zaměřená na zajištění výuky specializovaných předmětů, uvedl Novell v tiskovém oznámení.

Projekt byl financován s podporou prostředků získaných prostřednictvím Fondu rozvoje vysokých škol s cílem zkvalitnění výukového procesu pro posluchače studijních oborů na Ekonomické fakultě VŠB-TU Ostrava a přímé podpory jejich uplatnitelnosti na trhu práce.

Školení Novell již od školních let

Školicí středisko má nekomerční charakter, celouniverzitní působnost a jeho primárním úkolem bude podle prohlášení společnosti Novell výchova certifikovaných odborníků v oblasti technologií operačního systému SUSE Linux a Adresářových služeb Novell eDirectory, certifikace pedagogických pracovníků střediska a vedení výukového procesu ve vybraných předmětech bakalářských a magisterských studijních programů v duchu autorizovaných školicích materiálů firmy Novell pro oblasti certifikací Certified Linux Administrator (CLA) a Novell Certified Administrator (NCA).

Dodávku a instalaci hardwarových a softwarových komponent učebny školicího střediska realizovala společnost AutoCont CZ.

Zdroj: Novell
Galerie
Komentáře