Novell končí s balíkem pro spolupráci Vibe Cloud

Novell se rozhodl ukončit hostovaný balík pro podnikovou spolupráci Vibe Cloud, který těžce soupeřil se silnou konkurencí.

Novell končí s balíkem pro spolupráci Vibe CloudNovell končí s balíkem pro spolupráci Vibe CloudProvoz služby Vibe Cloud bude zastaven koncem září. Novel plánuje postupně během 12 až 18 měsíců integrovat tyto funkce do on-premise verze Vibe on Prem.

Vibe Cloud byl uvolněn pro beta-testování vloni v listopadu a plně dostupný byl pak uveden na trh v dubnu 2011.

O produkt byl však nízký zájem. V současné době jej využívá méně než 50 klientů, přitom všichni používají pouze bezplatnou základní verzi. Proto se Novell rozhodl zaměřit spíše na posílení Vibe On Prem.

Strategií je nabídnout Vibe On Prem stávajícím zákazníkům balíku pro messaging a spolupráci GroupWise, který disponuje 30 milionovou uživatelskou základnou. Vibe On Prem, původně nazývaný Teaming, bude po vypnutí Vibe Cloud přejmenován jednoduše na Vibe.

Náš přístup k podnikové spolupráci byl roztříštěný, takže jsme se rozhodli, že bude lepší stáhnout tyto strategie dohromady a pokusit se postavit novou technologii Vibe jako jeden celek,“ uvedl Bob Flynn, prezident a generální ředitel Novellu.

Konkurence upřednostňuje hybridní model

Konkurence se v cloudových a on-premise aplikacích pro podnikovou spolupráci, produktivitu a komunikaci v posledních letech přiostřuje. Klíčovými hráči na trhu jsou Google Apps, Microsoft Office 365, ale také Lotus od IBM a produkty od společností Cisco, VMware, Jie, Socialtext, Yammer či Box.net.

Někteří výrobci poskytují aplikace pouze z cloudu, jako např. Google, většina však nabízí hybridní model – např. Microsoft a jeho cloudové Office 365, které mohou být synchronizovány a provázány s on-premise verzemi aplikací Exchange, SharePoint či Office. Novell se tak připojí k výrobcům zastávající hybridní přístup.

Novell slíbil, že bude nadále pokračovat ve vývoji svých produktů i poté, co byl akvírován společností Attachmate.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře