Nokia začala dodávat Symbian Anna

Nokia slíbila, že update operačního systému Symbian na verzi Anna bude k dispozici již ve čtvrtek, ne však pro všechny. Upozorněte své zákazníky.

Nokia začala dodávat Symbian AnnaNokia začíná dodávat Symbian AnnaUpdate Symbianu 3 s označením Anna obsahuje vylepšení uživatelského rozhraní s novými ikonami, novou dotykovou qwerty klávesnici, rychlejší prohlížeč a lepší mapy. Podnikoví uživatelé získají vylepšené šifrování dat.

U modelu C7 update Symbian Anna aktivuje také NFC (Near Field Communications) hardware, který umožní bezdrátově sdílet kontakty, fotografie, videa a hrát hry se stejným zařízením.

Nokia uvedla, že C7 je nyní možné přes NFC spárovat s jejími dalšími zařízeními, a stejně tak produkty jiných výrobců. Nelze jej však používat pro platby.

Update je dostupný také pro modely N8, C6-07 a E7. Tento týden jej však mohou stahovat pouze uživatelé z Číny, Finska, Německa, Indie, Ruska, Švédska a Velké Británie. Nicméně čeští uživatelé na diskuzních fórech píší, je již update k dispozici. Další země budou následovat v příštích třech týdnech.

Uživatelé si update mohou stáhnout buď prostřednictvím počítače a softwaru Ovi Suite nebo přímo do telefonu přes Wi-Fi připojení.

Ačkoliv si Nokia jako primární systém vybrala Windows Phone, dokud neuvede první modely, jsou její prodeje závislé na Symbianu. Podle dat IDC i Gartneru si jí za poslední čtvrtletí daří čím dál méně.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorldKomentáře