MIX11: novinky pro Windows Azure

Společnost Microsoft oznámila na konferenci Mix 2011 dostupnost nových funkcí Windows Azure pro komerční využití. Jaké změny se týkají partnerů a MSDN předplatitelů?Mix 2011: novinky pro Windows AzureScott Guthrie, vice prezident vývojové divize společnosti Microsoft, představil několik novinek pro vývojáře na platformě Windows Azure. Nové služby podle výrobce zrychlí výkon aplikací a umožní bezpečný a otevřený přístup k webovým aplikacím přes poskytovatele identit včetně Microsoftu, Facebooku a Googlu.

Jednou ze změn je přechod služby Windows Azure AppFabric Access Control Service (ACS) z CTP verze do produkční, což znamená, že k ní již existuje takzvaný Service Level Agreement (SLA).

Další představenou novinkou je služba Windows Azure Traffic Manager, jejímž úkolem je rozdělovat příchozí dotazy mezi různá datová centra.

Vedle toho Microsoft na konferenci oznámil, že na konci června představí předběžnou verzi Windows Azure CDN (Content Delivery Network) pro přenos audiovizuálních médií. Za 14 dní také dojde k plánovanému převedení služby Windows Azure AppFabric Fabric Caching Service do produkční verze.

Změny pro partnery a MSDN předplatitele

MIX 2011 přinesl také novinky týkajících se programu Microsoft Cloud Essentials Pack, který je určen pro partnery. Ti tak mohou využít navýšení bezplatných limitů v oblasti úložiště a datových přenosů.

Změn doznal také program Introductory Special - výhody pro MSDN předplatitele. Objem výhod je nyní rozdělen podle úrovně MSDN, objem poskytovaného výkonu se rozšířil a výhody byly rozšířeny i na předplatitele s úrovní MSDN Professional.

Více informací o všech novinkách naleznete zde na MSDN Kačiho platformovém blogu nebo blogu Windows Azure.

Zdroj: MicrosoftKomentáře