Microsoft zvýší cenu certifikačních testů

Pokud plánujete podstoupit jakékoliv certifikační zkoušky společnosti Microsoft, je nejvyšší čas. Od 1. 7. 2011 dojde celosvětově k navýšení ceny každé zkoušky přibližně o 25 dolarů. Kde cenu ověřit?Microsoft zvýší cenu certifikačních testůCeny certfikací společnosti Microsoft se v jednotlivých zemích liší. Pro Spojené státy cena čítá aktuálně 125 dolarů, od 1. 7. se zvýší na 150 dolar. Pro studenty se pak cena od léta navýší ze 60 na 83 dolarů.

Ceny pro Českou a Slovenskou republiku by měly být dostupné prostřednictvím on-line informačního nástroje. Redakci ChannelWorldu se však nepodařilo po pokusech na dvou počítačích se dvěma systémy a třemi prohlížeči s instalovaným Silverlightem nástroj spustit.

Nová cena se týká devíti typů certifikací: icrosoft Certified Technology Specialist; Certified IT Professional: Certified Professional Developer; Certified Desktop Support Technician; Certified Systems Administrator; Certified Systems Engineer; Certified Application Developer; Certified Solution Developer a Certified Database Administrator.

Spočítejte si, jak se změna promítne

Pokud zvažujete získat certifikaci v několika technologiích Microsoftu, cena se rychle naskládá. Například existuje řada certifikací, které spadají pod kategorii Microsoft Certified Technology Specialists (MCTS), a v některých případech je potřeba pro jeden software získat více certifikací. Windows Server 2008 zahrnují 3 MCTS certifikace a jedna pro Windows Server virtualizaci.

Microsoft uvedl, že změny cen provádí „pokud je to odůvodněno programovou nabídkou a tržními podmínkami.“

V oznámení společnost uvedla: „Nová struktura poplatků společnosti Microsoft umožňuje zlepšit certifikační program. Příkladem navrhovaných vylepšení jsou nové certifikace, nové typy otázek, frekventované updaty certifikačních zkoušek, zlepšené zabezpečení a řízené přijetí certifikace Microsoftu akreditačními orgány po celém světě.“

Podle analýzy společnosti Foote Partners vydělají IT pracovníci certifikovaní Microsoftem v průměru o 5,9 % více.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorldKomentáře