Microsoft uvolnil beta verzi firemního antiviru

Microsoft uvolnil ke stažení veřejnou beta verzi bezpečnostního nástroje Forefront Endpoint Protection 2010, který je zaměřen na ochranu firemních počítačů, notebooků a serverů s operačním systémem Windows před různými typy malwaru. Co nabízí dlouho odkládaná novinka?Microsoft se snaží uspět na poli bezpečnostního softwaru, představil veřejnosti antivir pro firemní použití. Microsoft již delší dobu usiluje o vstup na trh s bezpečnostním softwarem. Po představení ForeFront Client Security zahájil vývoj nové verze, která byla několikrát odložena. Nyní, krátce po uvedení beta verze antiviru Microsoft Security Essentials, přichází také beta verze Forefront Endpoint Protection 2010 určená do firemního prostředí.

Software nahrazující řešení Forefront Client Security je nově integrován s nástrojem pro správu klientů System Center Configuration Manager 2007 R2, což má firemním uživatelům umožnit zjednodušit ochranu koncových zařízení při současném snížení nákladů na infrastrukturu.

„Propojení nové generace bezpečnostního nástroje Forefront Endpoint Protection 2010 s řešením pro správu klientů umožňuje firemním zákazníkům nasazovat a spravovat bezpečnost koncových zařízení s využitím jejich stávající infrastruktury. Přinese jim to nižší celkové náklady a lepší přehled i kontrolu nad celkovou úrovní zabezpečení,” uvedl v tiskovém oznámení Michal Hroch, produktový manažer serverové divize společnosti Microsoft.

Právě integrace s nástrojem pro správu klientů prý byla důvodem, proč bylo vydání nové verze bezpečnostního nástroje posunuto na druhou polovinu letošního roku. Microsoft však tvrdí, že díky ní budou moci firmy nejen zabezpečit počítače a servery proti malware, ale i zjednodušit řadu souvisejících úkolů včetně nasazení či aktualizací serverů, klientů a zařízení.

Betaverzi produktu si můžete stáhnout na stránkách Microsoftu.

Zdroj: Microsoft, ChannelWorldKomentáře