Microsoft ukončí prodej některých legalizačních sad

Microsoft ukončí dne 30. 6. 2010 prodej legalizačních licencí Get Genuine Kit (GGK) pro Windows XP Professional, Windows Vista Business a Windows Vista Home Basic a také dostupnost online řešení pro legalizaci Windows XP a Windows Vista (WGA Kit). Využijte poslední měsíc k prodeji.Legalizační kampaň Microsoftu už vaši zákazníci znají, teď jim ještě prodejte legaizační sady pro jejich operační systémy.Na konci příštího měsíce Microsoft ukončí prodej legalizačních sad. Uživatelé, kteří nemají správně licencovaný operační systém Windows, tak mají v tuto chvíli jednu z posledních možností tyto starší verze anonymně legalizovat. Nákup potřebných nástrojů mohou provést právě u vás.

Operační systém Windows XP Professional je nejrozšířenějším operačním systémem na trhu, ale v mnoha případech uživatelé nepoužívají jeho originální a správně licencovanou verzi. Tím se vystavují mnoha rizikům, kdy neoriginální instalace obsahují nežádoucí software, nebo případným postihům plynoucích z používání nelegálního softwaru,“ shrnul některé prodejní argumenty v tiskovém oznámení Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft.

Podle studie BSA (Business Software Aliance) bylo v loňském roce 37 % softwaru nainstalovaného v České republice používáno nelegálně. Windows přitom patří mezi nejvíce zneužívaný software. „Míra pirátství v komerčním segmentu se pohybuje pod průměrem změřeným BSA, v domácnostech dosahuje zhruba oněch čtyřicet procent,“ uvedl Lukáš Křovákrozhovoru pro ChannelWorld.

Všem zájemcům můžete nadále nabídnout legalizační sady GGK pro Windows 7 Professional nebo Windows 7 Home Premium a online řešení legalizace Get Genuine Online Kit (GGKO) pro systém Windows 7. Firemní zákazníci, kteří chtějí legalizovat operační systém na pěti a více počítačích, u vás mohou zakoupit smlouvu Get Genuine Windows Agreement (GGWA). Ta zahrnuje licenci Windows 7 Professional s možností downgradu na Windows Vista Business nebo Windows XP Professional.

Více informací o těchto programech naleznete na adrese www.legalniwindows.cz. Licence nakoupíte u autorizovaných distributorů Microsoftu.

Zdroj: Microsoft, ChannelWorldKomentáře