Microsoft ukončí podporu SP1 pro Windows Vista

Společnost Microsoft doporučuje uživatelům upgrade na Service Pack 2 pro Windows Vista nebo přechod na Windows 7. Upozorněte své klienty na datum konce podpory.Microsoft ukončí podporu SP1 pro Windows VistaMicrosoft připomenul, že od 12. 7. 2011 ukončí podporu Windows Vista Service Pack 1. „Od tohoto data dále, Microsoft nebude poskytovat další podporu a bezplatné aktualizace pro Windows Vista Service Pack 1 (SP1),“ uvedla společnost na blogu v rámci TechNet webu.

Výrobce doporučuje uživatelům upgrade na Vista Service Pack 2 nebo Windows 7, které zaručuje trvalou podporu a záplaty. Vista SP2 zahrnuje také rozšíření systému jako jsou nová verze Windows Search a ovladače podporující nový hardware.

Uživatelé mohou druhý service pack instalovat přes Windows Update nebo stáhnout instalační balíčky manuálně pro 32-bitovou verzi i 64-bitovou edici operačního systému.

Před instalací SP2 musí již systém obsahovat SP1, další instalační instrukce jsou vedeny na webu společnosti Microsoft.

Konec podpory pro Vista SP2 je naplánován na 10. 4. 2012. Podpora pro Visty bez servisního balíčku byla ukončena již 13. 4. 2010. Microsoft ještě stále podporuje Windows XP SP3, pro které je stanoveno datum ukončení podpory na 8. 4. 2014.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře