Microsoft skončil podporu pro Windows Vista SP1

Microsoft tento týden ukončil podporu pro Windows Vista Service Pack 1 a doporučuje uživatelům, aby přešli na Windows 7 nebo upgradovali na nejnovější verzi Vist. Zeptejte se zákazníků na jejich verzi a nabídněte jim přechod.

Microsoft skončil podporu pro Windows Vista SP1Microsoft skončil podporu pro Windows Vista SP 1Microsoft pro Windows Vista vydal celkem dva servisní balíčky. Podpora pro první z nich skončila v úterý, přičemž podpora pro Service Pack 2 bude pokračovat až do 10. 4. 2012 a následně v omezeném rozsahu až do 11. 4. 2017. V okamžiku, kdy podpora pro servisní balíček skončí, software již nezískává další bezpečnostní záplaty.

Na Windows Team Blogu společnost uvedla: „Doporučujeme upgrade na Windows 7, což je nejrychleji se prodávající operační systém v historii s více než 400 miliony prodanými licencemi. Uživatelé Windows Vista mohou také využít Windows Update pro získání posledního servisního balíčku, což je Service Pack 2 (SP2).“

Ukončení podpory je v souladu s politikou společnosti Microsoft a bylo také avizované měsíce až roky předem.

Přidaná hodnota i prodejní příležitost

Pokud je software vašeho zákazníka zastaralý, nemusí si u vás hned kupovat nový počítač. Klientům můžete při prodeji jiného produktu upgrade na SP2 doporučit jako přidanou hodnotu. Na druhou stranu většina PC, která splňují hardwarové požadavky pro Visty, jsou vhodné také pro Windows 7, takže můžete zákazníkovi rovnou prodat novou licenci. Microsoft na partnerské konferenci tento týden také uvedl, že hardwarové požadavky na připravované Windows 8  nebudou vyšší než na Windows 7.

Vzhledem k tomu, že Vista nebyly nikdy příliš populární systém, potenciál převodu zákazníků leží spíše mezi uživateli Windows XP, kterých je stále většina. Veškerá podpora pro Windows XP SP2 skončila loni, ale SP3 bude podporován až do 8. 4. 2014.

Microsoft uvedl, že prodej počítačů s předinstalovanými Windows XP skončil loni a prodej PC s Windows Vista bude ukončen letos v říjnu.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře