Microsoft se snaží podporovat Windows 8 bez negativního vlivu na Windows 7

S tím, jak se blíží dostupnost operačního systému Windows 8, se propagační balancování pro Microsoft stává čím dál obtížnějším. Jak argumentuje, aby nekanibalizoval prodeje Windows 7?

Microsoft se snaží podporovat Windows 8 bez negativního vlivu na Windows 7Microsoft se snaží podporovat Windows 8 bez negativního vlivu na Windows 7Obtížnost komunikace obou systémů se projevila a TechED v SeverníAmerice, kde Microsoft prezentoval Windows 8 v přednáškách a demo workshopech, přičemž přesvědčoval 10 000 IT profesionálů účastnících se akce, že pokud tak ještě neučinili, měli by upgradovat z Windows XP na Windows 7.

Na ranní přednášce zástupci Microsoftu v důrazném výstupu představili Windows 8 jako systém pro podniky, přičemž postavili Windows 7 do pozice stárnoucího OS navrženého ještě předtím, než se začaly projevovat klíčové změny v IT průmyslu.

Windows 8 je odvážná sázka, jde o generační změnu Windows,“ uvedl Antoine Leblond, korporátní viceprezident Windows Web Services a dodal: „Windows 8 budou v první řadě lepší Windows než Windows 7.

Leblond řekl, že Windows 7 jsou poslední z řady operačních systémů, kterou začaly Windows 7, navržené primárně pro desktopové počítače, jež jsou vždy připojené k napájení a slouží jako hlavní úložiště aplikací, dat a obsahu.

Oproti tomu Windows 8 jsou navrženy na přesun k mobilním zařízením, které pohánějí baterie a jejich aplikace a obsah jsou rozptýleny napříč různými weby, přičemž musí být permanentně dostupné.

Argument: Firmy, nasazujte hezky postupně

V reakci na dotazy vztažené k ranní přednášce pak Erwin Visser, senior ředitel skupiny Windows Commercial Business, sdělil: „V naší konverzaci s podniky je nechceme odrazovat od nasazení Windows 7.

Investice, které podnikoví zákazníci dnes dělají do Windows 7 se z pohledu hardwarové infrastruktury i kompatibility s aplikacemi se přenášejí do Windows 8, uvedl Visser, přičemž dodal, že očekávají, že firemní zákazníci budou upgradovat z Windows 7 na Windows 8.

Tento proces by měl být podle Vissera podstatně jednodušší, protože nebude vyžadovat investice do hardwaru a modifikaci aplikací. Cesta, kterou podniky zvolí, bude podle něj záviset i na tabletech s Windows 8 v každém podniku.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře