Microsoft provede masivní změny v partnerském programu

Gold, certified a registered partneři mají být podle zpráv z celosvětové partnerské konference Microsoftu nahrazeni novým modelem založeným na kompetencích. Jaké další změny se plánují a kdy vstoupí v platnost?V Redmondu se plánují velmi významné změny partnerské struktury. Gold partneři již ztrácejí svůj lesk (Foto: Microsoft - Main Campus, Redmond, Wash.) Microsoft provede úpravu svého partnerského programu zrušením partnerských certifikací gold, certified a registered. Partnery převede na model založený na kompetencích. Změny byly ohlášeny na celosvětové partnerské konferenci Microsoftu v New Orleans pod názvem Microsoft Partner Network.

Nové kategorie v programu mají nést název community, subscriber, competency a advanced competency. Současný model přidělování bodů partnerům již nebude pokračovat. Nové kategorie by měly umožnit partnerům nastavit si úroveň spolupráce s Microsoftem sebou navzájem.

Softwarový výrobce také vytvořil 30 nových kvalifikací v oblastech jako infrastruktura a business produktivita.

Změny budou uvedeny v platnost během následujících dvou let. Během prvních dvanácti měsíců se společnost zaměří na převedení partnerů do nového rozdělení kompetencí. Současným zlatým (Gold) partnerům Microsoftu zůstane jejich zařazení po dobu 12 měsíců a poté Microsoft vyhodnotí jejich kvalifikaci a certifikuje je podle nového modelu. Ti partneři, kteří se chtějí zapsat nebo znovu zapsat do nového programu musí mimo jiné v dané době participovat v indexu zákaznické spokojenosti (Customer Satisfaction Index).

Všichni partneři mohou pokračovat v používání současných marketingových materiálů až do startu nového programu v roce 2011. Šest měsíců po tomto datu již budou muset využívat systém nových log a promo materiálů.

Zástupci Microsoftu partnery ujistili, že veškeré investice do certifikací a úsilí věnované spolupráci s výrobcem bude plně převedeno do nového modelu partnerského programu. Obavy, že ztratíte vybudovanou pozici v rámci platného programu, by tak neměly být na místě. Microsoft také plánuje intenzivní komunikaci se svými gold a certifikovanými partnery, tak aby byli na změny dostatečně připraveni.

Podpora vzdělávání i spolupráce

Jako součást změn dále na konferenci zaznělo, že Microsoft plánuje znovu oživit Partner Learning Center a představit nové nástroje pro podporu prodeje. Spustit by se měly také služby Practice Builder a Services Ready initiative, prostřednictvím kterých si budou moci partneři moci zvyšovat své praktické dovednosti. Přibudou i prodejní a marketingové nástroje s přístupem k online portálu pro spolupráci, technickou podporu a budování vztahů.

Lokální pobočka Microsoftu zatím nemá o plánovaných změnách podrobnější informace. Jakmile budou k dispozici bližší podrobnosti o jednotlivých změnách a nástrojích, budeme vás informovat.

Microsoft nicméně uvedl, že plánuje „uvedení největší vlny nových produktů a služeb ve své historii" během následujících 12 měsíců a prohlásil, že má celosvětové 640 000 partnerů poskytujících služby 160 milionům zákazníků.

Zřejmě nejočekávanější novinkou je nový operační systém Windows 7, který bude v lokalizované podobě uveden na konci října. Na ChannelWorldu si můžete přečíst podrobnosti o Windows Upgrade Option programu, který umožňuje prodej Windows 7 již nyní, stejně jako o plánované cenové politice Windows 7. Určitě nevynechejte ani dnešní video s plamenným projevem Steva Ballmera na partnerské konferenci v New Orleans. Včera jsme vás také seznámili s nejúspěšnějšími partnery z České republiky, kteří uspěli v New Orleans v rámci vyhlašování partnerských cen.

 

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře