Microsoft prodlužuje podporu pro Windows 7 a Vista

Microsoft oznámil, že bude dodávat záplaty pro desktopové operační systémy (pro domácnosti) Windows 7 do roku 2020, pro Vista pak do 2017.

Microsoft prodlužuje podporu pro Windows 7 a VistaMicrosoft prodlužuje podporu pro Windows 7 a VistaMicrosoft prodloužil podporu pro spotřebitelské verze Windows 7 a Windows Vista o pět let, čímž srovnal jejich životní cyklus s podnikovými edicemi.

Původně se Microsoft zavázal podporovat software pro koncové spotřebitele (dodávat bezpečnostní updaty, opravy chyb a stability) po pět let. Podnikový software byl však podporován alespoň deset let – v první polovině jako mainstreamová podpora, v druhé jako „rozšířená“ podpora.

V průběhu rozšířené podpory výrobce dodává bezpečnostní záplaty všem, ale další opravy nabízí pouze organizacím, jež podepsaly kontrakt o podpoře.

Podle předešlých podmínek měla končit podpora pro domácí zákazníky Vista Home Basic, Home Premium, Starter a Ultimate 10. 4. 2012. Nová politika podporu prodlužuje do 11. 4. 2017.

Podobě pak měla končit podpora pro obdobné edice Windows 7 dne 13. 1. 2015. Datum se však díky rozhodnutí posouvá na 14. 1. 2020.

Pro připravované domácí edice Windows 8 by tak, pokud budou uvedeny ve čtvrtém čtvrtletí 2012, měla končit podpora na začátku roku 2023.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře