Microsoft představil podrobnosti o Windows Store

Microsoft zveřejnil podrobné informace o obchodu s aplikacemi Windows Store z Windows 8. Úspěšným vývojářům nabízí lepší podmínky než Google nebo Apple.Microsoft představil podrobnosti o Windows StoreMicrosoft zveřejnil podrobnosti o chystaném e-shopu s aplikacemi jménem Windows Store, který bude součástí systému Windows 8. Ten by měl již v příštím roce nabízet aplikace uživatelům ze 231 zemí. Microsoft počítá s lokalizací Windows Store do více než stovky jazyků. Čeština mezi nimi chybět nebude.

Bylo potvrzeno, že se Windows Store stane jediným oficiálním distribučním kanálem pro aplikace vytvořené na míru prostředí Metro, které má Windows 8 otevřít cestu na tablety. Nabízet bude jak bezplatné aplikace, tak aplikace za poplatek.

Do kapsy Microsoftu přijde 30 %

U placených aplikací Microsoft hodlá inkasovat třicetiprocentní provizi ze všech uskutečněných nákupů. U aplikací, které vydělají alespoň 25 tisíc dolarů, pak provize pro Microsoft klesá na dvacet procent. To konkurenční Apple nebo Google ve svých aplikačních obchodech inkasují paušálně třicet procent z ceny aplikací. Úspěšní tvůrci si tak na Windows Store budou moci vydělat více.

Vstupní poplatek, který budou muset tvůrci aplikací zaplatit před započetím distribuce aplikace přes Windows Store, činí 49 dolarů pro jednotlivce a 99 dolarů pro firmy.

Microsoft přes Windows Store umožní šíření bezplatných aplikací s vloženou reklamou z vlastní reklamní sítě nebo reklamou od třetí strany. Minimální cena aplikace šířené za poplatek je Microsoftem stanovena na 1,49 dolaru.

Aplikace budou muset projít schvalovacím procesem. Windows App Certification Kit (ACK) má vývojářům umožnit otestování aplikací před jejich odesláním k definitivnímu schválení. Microsoft si chce takto pohlídat bezpečnost a bezproblémovost aplikací.

Zdroj: MicrosoftKomentáře