Microsoft Office 2010. Bude prodej snadnější?

Microsoft začátkem září představil tři novinky k připravované nové verzi systému Microsoft Office 2010 – možnost pořízení karty s instalačním klíčem (Product Key Card) k sadě Microsoft Office, sadu Microsoft Office Starter 2010 a technologii Klikni a spusť (Click-to-Run). Seznamte se s nimi.Microsoft Office 2010 logo

 

Představené novinky mají podle výrobce uživatelům významným způsobem zjednodušit cestu k vyzkoušení si a následnému pořízení kancelářského balíku. Resellerům pak mají usnadnit prodej. Jak?

Microsoft reaguje na požadavky uživatelů, kteří si před zakoupením kancelářských aplikací chtějí produkt nejprve vyzkoušet, naučit se s ním pracovat, a teprve potom investovat peníze.

Karta s instalačním klíčem

Kartička s instalačním klíčem je určena uživatelům, kteří si pořídí nový desktopový počítač, notebook či netbook s předinstalovaným bitovým obrazem Microsoft Office 2010. Z něho bude možné spustit 60denní zkušební verzi Microsoft Office 2010. Prostřednictvím této karty, kterou bude možné zakoupit v maloobchodě či na internetu, pak uživatelé mohou převést zkušební verzi na plnou verzi jedné ze sad Microsoft Office 2010 – na sadu Pro studenty a domácnosti, Pro podnikatele či sadu Professional. Odpadne tak potřeba instalace produktu na počítač, neboť sada bude dostupná na pár kliknutí.

„Výhoda pro resellery je v tom, že prakticky ve všech prodávaných PC bude bitový obraz Starteru i všech sad Office. Reseller tak bude moci prodat zákazníkovi jen instalační klíč k jim vybrané vyšší sadě,“ komentoval novinku Microsoft pro ChannelWorld.

Sada Microsoft Office Starter 2010

Novinkou určenou uživatelům, kteří si plánují pořídit nový počítač, je sada Microsoft Office Starter 2010. Sada bude součástí bitového obrazu Microsoft Office 2010 předinstalovaného na nových počítačích určených menším firmám a domácnostem. Office Starter 2010 obsahuje funkčně omezené aplikace Word a Excel, které poskytují základní nástroje pro prohlížení a úpravu dokumentů. Sada nahrazuje produkt Microsoft Works a je tedy vhodná pouze pro domácí uživatele, kteří potřebují provádět základní úkony v aplikacích Word a Excel. V případě, že uživatel otevře dokument s prvky vytvořenými nástroji neobsaženými v sadě Office Starter, ty se v dokumentu zobrazí, avšak nebude je možné jakkoliv upravovat. Při pokusu o úpravu těchto prvků pak sada Starter uživatele upozorní na to, že pro úpravu potřebuje vyšší sadu Microsoft Office. Současně uživateli nabídne nákup jedné ze tří funkčně neomezených sad Microsoft Office 2010. Pro firemní použití je vzhledem ke své funkční omezenosti tato sada zcela nedostatečná. Microsoft Office Starter 2010 bude také zobrazovat reklamu.

Porovnání některých funkcí sady Microsoft Office Starter 2010 a sady Microsoft Office 2010 pro studenty a domácnosti:

Funkcionalita (nástroj)

Office Starter 2010

Office 2010 pro studenty a domácnosti

PowerPoint (aplikace)

Ne

Ano

OneNote (aplikace)

Ne

Ano

Nástroje pro úpravu rozložení stránky

Ne

Ano (Excel, Word)

Nástroj pro tvorbu diagramů SmartArt

Ne

Ano (Excel, Word)

Záložky

Ne

Ano (Word)

Odkazy

Ne

Ano (Excel, Word)

Rovnice

Ne

Ano (Word)

Obsah

Ne

Ano (Word)

Seznam citovaných autorů (bibliografie)

Ne

Ano (Word)

Poznámky pod čarou

Ne

Ano (Word)

Režim sledování změn

Ne

Ano (Word)

Komentáře

Ne

Ano (Excel, Word)

Kontingenční tabulka

Ne

Ano (Excel)

Kontingenční graf

Ne

Ano (Excel)

Čárový graf v buňkách (slicer)

Ne

Ano (Excel)

Připojení k externím datům v databázích Access, SQL, ...

Ne

Ano (Excel)

Pořízení Microsoft Office 2010 na starší počítače

Technologie pro stažení zkušební verze Klikni a spusť (Click-to-Run) je určena uživatelům starších počítačů, které neobsahují bitový obraz Microsoft Office 2010 se zkušební verzí. Ze stránek http://office.microsoft.com si uživatelé budou moci stáhnout 60denní zkušební verzi, nebo přímo zakoupit plnou verzi Microsoft Office 2010. Nová stahovací technologie Klikni a spusť sníží podle Microsoftu čas potřebný ke stažení a instalaci sady Office 2010 přibližně o 90 %. Technologie navíc automaticky zabezpečí stažení všech aktualizací, a to vždy, kdy je počítač uživatele připojený k internetu.

Více informací najdete na stránkách Microsoft Office 2010.Komentáře