Microsoft nabízí bezplatné školení na virtualizaci a cloudové služby

Začínající vývojáři, správci sítí, IT manažeři a pracovníci, kteří mají na starosti firemní IT, mohou využít nový výukový portál Microsoft Virtual Academy.Microsoft nabízí bezplatné školení na virtualizaci a cloudové služby Nový školicí web si klade za cíl poskytnout přístupnou formou výukové materiály a systémem znalostních testů zvyšovat kvalifikaci IT pracovníků. Microsoft službu nabízí zdarma pro registrované s Live ID.

Nabídka virtuálních kurzů zahrnuje v současné době například videozáznamy přednášek o Microsoft virtualizaci pro VMWare profesionály a společnost ji průběžně aktualizuje a rozšiřuje.

Součástí jsou zajímavosti a tipy spojené s Hyper-V, clusteringem, nástroji rodiny System Center a řešeními privátního cloudu. Kromě toho jsou k dispozici i kurzy věnované platformě Windows Azure nebo cloudové službě Office 365.

Za zhlédnutí video-přednášek a složení znalostních testů jsou „virtuální studenti“ bodováni, a mohou tak porovnávat svoji úroveň s ostatními IT odborníky jak celosvětově, tak i v rámci České republiky.

Počet bodů řadí každého účastníka do úrovně bronze, silver, gold nebo platinum. Více informací naleznete na webu Microsoft Virtual Academy.

Zdroj: MicrosoftKomentáře