Microsoft nabízí bezpečnostní software zdarma i firmám

Bezpečnostní software Microsoft Security Essentials mohou nově zdarma používat také malé firmy až na deseti počítačích. Co to znamená pro vás a vaše zákazníky?Microsoft Security Essentials aktivně používá více jak 30 milionů uživatelů a v uplynulém roce program detekoval téměř 400 milionů bezpečnostních hrozeb, které uživatelé ve 366 milionech případů vyhodnotili jako rizikové a odstraniliMicrosoft Security Essentials je antivirový software, který chrání počítače se systémem Windows před viry, spyware a dalšími útoky. Microsoft jej na trh uvedl v září 2009 a nabídl ho zdarma domácnostem. Nyní výrobce změnil licenční smlouvu a umožil jej zdarma používat v malé firmě až na 10 počítačích.

Cílem změn v licenční smlouvě s koncovým uživatelem je umožnit kvalitní zabezpečení počítačů se systémem Windows i menším firmám, které v mnoha případech zabezpečení neřeší nebo si z finančních důvodů nemohou dovolit komerční produkt,“ uvedl v tiskovém oznámení Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Rozšíření nabídky Microsoftu znamená určité riziko pro prodejce komerčního softwaru, jejichž zákazníci z řad menších firem se nyní mohou rozhodnout pro řešení zdarma od renomovaného výrobce. Na druhou stranu vám nabídka Microsoftu může posloužit při poradensví menším firmám, jak ušetřit náklady na ochranu firemních počítačů.

Security Essentials používá více jak 30 milionů uživatelů a v uplynulém roce podle Microsoftu program detekoval téměř 400 milionů bezpečnostních hrozeb, které uživatelé ve 366 milionech případů vyhodnotili jako rizikové a odstranili. Od února letošního roku je program dostupný také v češtině.

Zdroj: Microsoft, ChannelWorldKomentáře