Microsoft má novou strukturu partnerského programu

Microsoft představil pozměněnou strukturu svého partnerského programu. Přináší širší výběr členství i nové příležitosti pro cloud.Microsoft Partner NetworkZačátkem listopadu Microsoft završil přechod z Microsoft Partner Program (MSPP) na Microsoft Partner Network (MPN). Partnerský program nově obsahuje čtyři úrovně členství - Microsoft Partner Network Member, Subscriber, Silver Competency Partner a Gold Competency Partner.

V souvislosti s představením nové struktury partnerského programu již nebudou nadále používány dosavadní úrovně Gold Certified, Certified a Registered Member. Vývojářské společnosti však budou moci i nadále využívat specializovaných programů BizSpark či WebsiteSpark a pro společnosti specializující se na segment malých a středních firem zůstane nadále k dispozici kvalifikace Small Business Specialist.

„Nový program je silně zákaznicky orientovaný, protože nové kompetence se zaměřují na relevantní produktové oblasti na trhu a tím umožňují našim zákazníkům vybrat si nejvhodnějšího partnera pro danou problematiku. Součástí změn je i spuštění dvou nových programů zaměřených na oblast cloudu, které partnerům umožňují využít všech výhod a obchodních příležitostí, které cloudová řešení od Microsoftu poskytují,“ uvedl v tiskovém oznámení Martin Tolar, ředitel pro malé, střední firmy a partnery ve společnosti Microsoft.

Přeřazení partnerů není u konce

Jak jsme vás informovali už v loňském srpnu, Microsoft změny dlouhodobě plánoval. Nová struktura byla tuzemským partnerům představena v období od listopadu 2009 do května 2010 a všichni Gold Certified a Certified partneři byli automaticky převedeni na nové kompetence dle svých původních kvalifikací.

Od 1. 11. 2010 se partneři mohou po dalších 12 měsíců kvalifikovat do nových úrovní v rámci kompetencí - Silver a Gold. Partneři se budou moci do nových úrovní kvalifikovat postupně - podle toho, na kdy mají ve svém partnerském účtu stanovené datum obnovy členství v Microsoft Partner Network. Do tohoto data musí splňovat nové podmínky pro vybranou kompetenci.


Popis čtyř hlavních úrovní členství

Microsoft Partner Network Member

Zdarma, obsahuje přístup ke školením rozvíjejícím obchodní dovednosti i technické znalosti nebo bezplatné online technické podpoře.

  Subscriber (Předplatitel)

  Příležitost pro poskytovatele řešení, vývojáře a webové návrháře předplatit si programy Microsoft Action Pack Solution Provider či Microsoft Action Pack Developme.nt and Design, které poskytují přístup k softwaru, vývojářským nástrojům, školení, zviditelnění na trhu a podpoře.

  Silver Competency Partner

  Partneři s vysokým stupněm způsobilosti a odborných znalostí - 29 stříbrných kompetencí, které souvisejí mj. s modely optimalizace infrastruktury, s produkty, skupinami zákazníků nebo s multiplatformními řešeními a odpovídají informačním kampaním společnosti Microsoft zaměřeným na konkrétní požadavky zákazníků.

  Gold Competency Partner

  Exkluzivní výhody pro organizace, které prokázaly nejvyšší a nejkonzistentnější úrovně schopností a zkušeností v rámci určité oblasti řešení. Pro zákazníky je garancí profesionality a signalizuje nejvyšší kvalifikaci jako poskytovatele ‘best-in-class’ řešení. Partneři mohou získat libovolnou kombinaci stříbrných i zlatých kompetencí.


  Program Microsoft Partner Network je určen pro všechny firmy, jejichž hlavní činností je prodej, služby, podpora či vývoj řešení založených na platformě společnosti Microsoft. Partnerský ekosystém společnosti v České republice má dnes na 3000 partnerů. Více informací o programu naleznete na speciálním Microsoft Partner Network portálu, kde získáte také více informací o možnostech registrace do programu.

  Zdroj: Microsoft, ChannelWorld  Komentáře