Microsoft kupuje PhoneFactor, výrobce multi-faktorové autentifikace

Microsoft plánuje integraci technologie společnosti PhoneFactor do svých cloudových služeb i on-premise aplikací.

Microsoft kupuje PhoneFactor, výrobce multi-faktorové autentifikaceMicrosoft kupuje PhoneFactor, výrobce multi-faktorové autentifikacePhoneFactor vyrábí řešení pro multi-faktorovou autentifikaci pro firmy s využitím mobilních telefonů. Technologie je navržena, aby podporovala jak podnikový software Microsoftu, tak dalších výrobců. Cena akvizice nebyla zveřejněna.

Po této akvizici Microsoft plánuje další integraci technologie PhoneFactoru do svého Active Directory, Windows Azure Active Directory a produktů Office 365,“ uvedl Bharat Shah, viceprezident pro divizi Microsoft Server and Tools.

Pro zatím bude PhoneFactor pokračovat nadále pod svou značkou a bude poskytovat služby pod dříve uzavřenými kontrakty. Do budoucna však budou jeho produkty převedeny pod smlouvy Microsoft Volume Licensing.

Použití více faktorové autentifikace pro přístup do podnikových služeb a aplikací může lépe zabránit únikům dat při úniku uživatelských hesel. Microsoft službu již využívá například na webech billing.microsoft.com nebo xbox.com. Pro outlook.com ji zatím nepoužívá.

PhoneFactor nabízí tři metody ověření: telefonát na telefon uživatele s nutností reagovat stiskem tlačítka „#“, zaslání ověřovacího kódu v SMS nebo zaslání ověřovacího požadavku do aplikace instalované ve smartphonu uživatele. První z variant umožňuje i autentifikaci hlasem přes hovor.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft, PhoneFactor

Komentáře