Microsoft již prodal 4 miliony upgrade licencí Windows 8

Za první tři dny prodeje nového operačního systému Windows 8 prodal Microsot, respektive jeho partneři, již čtyři miliony licencí. Prodeje do firem jsou ještě vyšší. Zároveň má na krku žalobu za porušení patentu na živé dlaždice v moderním prostředí.

Microsoft již prodal 4 miliony upgrade licencí Windows 8Microsoft již prodal 4 miliony upgrade licencí Windows 8CEO společnosti Microsoft, Steve Balmer, oznámil výsledky prodeje na vývojářské konferenci Build 2012. Uvedl také, že Microsoft již prodal desítky milionů korporátních licencí Windows 8.

Steve Balmer se v rámci konference nechal slyšet, že podle reakcí největších retailů a hardwarových partnerů je znát značný zájem zákazníků o nový systém. Balmer také několik partnerů citoval:

Mike Edwards ze Staples (americký řetězec se spotřební elektronikou): „Zákazníci se zajímají o vyzkoušení nových funkcí hardwaru.“ Mark Slater Dixons (největší retailový řetězec ve Velké Británii): „Prodeje notebooků po uvedení Windows jsou 20 % nad naší předpovědí.“ John Salliman z HP: „Jsme nadšeni z počátečních prodejů. Vypadá to dobře.

Žaloba za Modern UI na krku

Ani přejmenování nového rozhraní z Metra na Modern UI neochránilo Microsoft před žalobami. Společnost SurfCast podala v Americe stížnost na porušení jejího patentu a žádá po Microsoftu zaplacení nezveřejněné částky.

U.S. Patent 6,724,403, o který se SurfCast pře, kryje následující: „Systém a metoda pro simultánní zobrazování vícero informačních zdrojů.“ Za tento systém SurFast získal v roce 2004 ocenění.

Moderní rozhraní ve Windows 8 a Windows Phone 8 využívá místo tradičních ikon „živé dlaždice“, které dynamicky mění zobrazované informace na základě změn a novinek v aplikaci (například počet e-mailů a nejnovější zprávy v klientovi). Právě to se SurfCastu nelíbí.Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře