Microsoft hlásí 270 milionů aktivních uživatelů Windows 10 a v létě slibuje velkou aktualizaci

Nový systém byl během předchozích 30 dní spuštěn na 270 milionech PC, tabletů, telefonů nebo konzolí Xbox. V létě bude podle viceprezidenta společnosti Terryho Myersona uvolněna velká aktualizace - možná jediná za celý rok 2016.

Microsoft hlásí 270 milionů aktivních uživatelů Windows 10 a v létě slibuje velkou aktualizaciMicrosoft se po téměř čtyřech měsících pochlubil novými čísly týkajícími se Windows 10. Systém má podle slov viceprezidenta společnosti Terryho Myersona již 270 milionů aktivních uživatelů. Myerson to uvedl během své keynote na každoroční vývojářské konferenci Microsoft Build.

Číslo představuje počet uživatelů, kteří systém použili alespoň jednou během předcházejících 30 dnů a nelze je proto interpretovat jako celkový počet zařízení ani jako počet uživatelů, kteří „desítky“ používají denně.

Do výčtu dále nejsou zahrnuty pouze počítače, ale i všechna ostatní zařízení, která běží na Windows 10 – tablety, telefony nebo herní konzole Xbox. Microsoft získal číslo díky telemetrickým funkcím systému, díky kterým „vidí“, že bylo dané zařízení spuštěno tím kterým zákazníkem.

Obr. 1 - Vývoj počtu aktivních uživatelů Windows 10

Win 10 - počet aktivních uživatelů

Zdroj: IDG News Service

„Desítky“ dostanou k narozeninám velkou aktualizaci

Terry Myerson zmínil ještě jednu důležitou novinku – Microsoft plánuje vydat velkou aktualizaci, kterou Myerson nazval „Výroční aktualizací“ (Anniversary Update) a která by měla být uvolněna „letos v létě“. Máme-li brát její název doslova, mohla by vyjít ke 29. 7. 2016, tedy v den prvních narozenin nového systému.

O dalších letošních aktualizacích se Myerson již nezmínil a je možné, že už letos žádné další nevyjdou. To by sice neodpovídalo dřívějším prohlášením o třech velkých aktualizacích ročně (ani pozdějšímu zmírnění na „dvě až tři“), ale je možné, že Microsoft takto reaguje na zpětnou vazbu od zákazníků, zejména velkých korporací, které se k vysokému tempu změn nestaví dvakrát vlídně...

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře