Microsoft Exchange Server 2010 RC k dispozici partnerům

Microsoft Exchange Server 2010 dosáhl významného milníku před uvedením finálního produktu na trh. Od včerejška je k dispozici ke stažení ze stránek Microsoftu ve funkčně kompletní verzi Release Candidate (RC) a partneři ho tak mohou začít testovat. Co novinka nabízí a kde stahovat?Microsoft Exchange ve verzi RC je od včerejška k dispozici partnerůmZájem o novou verzi Exchange Serveru je podle Microsoftu obrovský. Doposud nový Exchange Server 2010 ve verzi beta testovalo na 10 milionů uživatelů, což je nejvíce v historii tohoto produktu. Od uvedení první verze Exchange Serveru před 14 lety se produkt stal celosvětově nejpoužívanějším poštovním serverem na světě. Podle studie společnosti Ferris Research z roku 2008 získal Microsoft Exchange Server 65% tržní podíl.

 

Mezi nejvýznamnější novinky ve verzi Release Candidate oproti předchozí beta verzi patří:

- Podpora Exchange Serveru 2010 RC prostřednictvím 64-bitových verzí Windows Serveru 2008 a Windows Serveru 2008 R2.

- Možný upgrade z Exchange Serveru 2010 Release Candidate na finální verzi produktu Exchange Server 2010 RTM bez nutnosti přeinstalace serverů a opětovné konfigurace nastavení.

- Možnost souběžného používání Exchange Serveru 2010 Release Candidate se staršími verzemi Exchange Server 2007 a Exchange Server 2003. Tato možnost firmám výrazným způsobem usnadní plánovaný upgrade serveru, testování kritických scénářů či hodnocení výhod nejnovější verze Exchange Serveru.

Exchange Server 2010 řadu novinek, které podle výrobce umožňují snížit nároky na hardware a administraci a současně uživatelům pomáhají vypořádat se s neustále se zvyšujícím množstvím zpráv. Více informací o produktu získáte na stránkách Microsoft TechNet.

Produkt ve verzi Release Candidate je možné stahovat ze stránek www.microsoft.com/exchange.

Finální verzi Exchange Serveru 2010 nabídne Microsoft do konce roku 2009.Komentáře