Microsoft Awards 2012: nejlepší IT projekty českých partnerů

Společnost Microsoft včera vyhlásila výsledky 14. ročníku soutěže Microsoft Awards, ve které oceňuje nejzajímavější IT projekty realizované certifikovanými partnery u tuzemských zákazníků.

Microsoft Awards 2012: nejlepší IT projekty českých partnerůFinalisté Microsoft Awards 2012. Vítězové Microsoft Awards 2012

Vítězové Microsoft Awards 2012V roce 2012 se do Microsoft Awards přihlásilo v sedmi kategoriích celkem 71 projektů, ze kterých odborná komise vybrala sedm vítězů a dalších osm finalistů na základě výsledných přínosů pro zákazníka, inovativnosti a dalších kritérií.

Mezi vítěznými dodavateli se letos umístily společnosti KPCS CZ v kategorii Business Productivity (předal Martin Panák, produktový a marketingový manažer divize Information Worker), StormWare v kategorii Data Management a Business Intelligence (předal Robert Havránek, channel audience manager), Dell Computer v kategorii Privátní cloud a správa infrastruktury (vyhlásil Martin Tolar, obchodní ředitel pro malé a střední firmy), Webcom v kategorii Microsoft Dynamics ERP, CDL System v kategorii Microsoft Dynamics CRM (vítěze obou kategorií vyhlásil David Frantík, manažer divize podnikových řešení), Asseco Central Europe v kategorii Vývoj software a webových aplikací (předal Dalibor Kačmář, manažer serverové divize) a AutoCont CZ v kategorii Veřejné cloudové služby Microsoft (předal Tibor Koleják, finanční ředitel).

Cenu generálního ředitele Romana Cabálka za inovativní řešení získala společnost Trask solutions za řešení globálního 2D a 3D car konfigurátoru s přímým napojením na výrobní data ve společnosti Škoda Auto kombinující interní IT a cloudová řešení Microsoft.

Trend cloudu v praxi

Partneři opět dokázali, že i díky menším investicím do moderních a fungujících řešení mohou pomoci zákazníkům výrazně snížit náklady, zlepšit firemní procesy a zvýšit produktivitu jejich zaměstnanců. Množství realizovaných projektů v oblastech veřejného i privátního cloudu navíc potvrzuje rostoucí trend služeb cloud computingu,“ uvedl Roman Cabálek, generální ředitel společnosti Microsoft v České republice.

Vítěz každé kategorie se může přihlásit na celosvětovou konferenci World Partner Conference v kanadském Torontu, na které budou vyhlášeny výsledky celosvětové soutěže World Partner Conference Awards 2012. Účast může financovat z odměny ve výši 25 tisíc korun, kterou může také vynaložit na marketingové aktivity.

Na mezinárodní partnerskou konferenci naváže obchodní cesta do Calgary, národního parku Alberta, kde budou účastnící se partneři seznámeni s dalšími plány české pobočky.

Přehled vítězů a finalistů Microsoft Awards 2012

Kategorie – Business Productivity

 • Vítěz: KPCS CZ; Komplexní modernizace komunikačních technologií ve společnosti AVE CZ odpadové hospodářství.
 • Finalista: CDL System; Intranet a ECM pro petrochemickou skupinu Unipetrol.

Kategorie – Data Management a Business Intelligence

 • Vítěz: Stormware; Reporting a performance management ve společnosti Semix Pluso a dceřiných společnostech pomocí řešení Pohoda BI.
 • Finalista: Intelligent Technologies; Datový sklad a korporátní reporting pro společnost Marks & Spencer.

Kategorie -  Privátní cloud a správa infrastruktury

 • Vítěz: Dell Computer; Privátní cloud pro Arbes Technologies.
 • Finalista: AutoCont CZ, Technologické centrum města Břeclav.

Kategorie – Microsoft Dynamics ERP

 • Vítěz: Webcom; Bochemie Group ve střední a východní Evropě používá Microsoft Dynamics AX.
 • Finalista: AutoCont CZ a.s., Díky systému AC ProFOND pro neziskové organizace může Člověk v tísni pomáhat efektivněji

Kategorie – Microsoft Dynamics CRM

 • Vítěz: CDL System; Microsoft Dynamics CRM podpořil raketový růst obchodníka s elektřinou a plynem – Centropol Energy.
 • Finalista: WBI Systems; Implementace CRM systému pro řízení obchodu a péče o zákazníky společnosti Saint-Gobain Building Distribution CZ.

Kategorie - Vývoj software a webových aplikací

 • Vítěz: Asseco Central Europe; Realizace webových služeb z core banking systému StarBuild II v SSČS  pro front-end systémy ČS a Servis24.
 • Finalista: COMPAREX CZ, s.r.o.; Schvalování a evidence smluv ve společnosti Ringier Axel Springer CZ

Kategorie – Veřejné cloudové služby Microsoft

 • Vítěz: AutoCont CZ, Microsoft Office 365 přinesl Miss Princess of the World úspory i nové možnosti.
 • Finalista: CreativeMages, CReativeMageShop pro společnost Clinical Hair & Skin postavený na platformě Microsoft Dynamics CRM 2011 online.
 • Finalista: AVE Soft;  Řešení „Advokátní kancelář bez starostí“.

Speciální kategorie - Cena generálního ředitele za inovativní řešení

 • Vítěz: Trask solutions; Cena je udělena za inovativní řešení s globálním rozsahem. Řešení globálního 2D a 3D car konfigurátoru s přímým napojením na výrobní data za kombinující interní IT a Microsoft cloud služby.


Zdroj: Microsoft, ChannelWord
Galerie
Komentáře