Microsoft a SUSE: Windows a Linux spolu dalších 5 let

Společnosti Microsoft a SUSE, obchodní jednotka Attachmate Group, oznámily čtyřleté rozšíření smlouvy, kterou podepsaly Microsoft a Novell před téměř pěti lety.

Microsoft a SUSE: Windows a Linux spolu dalších 5 let Microsoft a SUSE: Windows a Linux budou spolupracovat dalších 5 letSmlouva se týká široké spolupráce na interoperabilitě a podpoře systémů Windows a Linux. Tato spolupráce bude trvat do ledna 2016 a Microsoft se v rámci ní zavázal investovat 100 milionů dolarů do nových certifikátů systému SUSE Linux Enterprise pro zákazníky využívající podporu Linuxu od SUSE.

Spojení dává SUSE zákazníkům možnost konsolidovat svou podporu Linuxu poskytováním systému předplacené zákaznické podpory pro SUSE Linux Enterprise Server, Red Hat Enterprise Linux a komunitní distribuce systému Linux, jakou je například CentOS.

„Microsoft a SUSE postavily pro zákazníky most mezi světem proprietárního a open source softwaru. S dalším postupným vývojem spolupráce budou obě firmy nadále nabízet nejvyšší úroveň interoperability a zároveň jistotu plné podpory svých řešení,“ uvedlo SUSE v tiskovém oznámení.

Cloud, virtualizace a správa

Microsoft a SUSE budou také pokračovat ve své technické spolupráci na řešeních týkajících se cloudového prostředí, virtualizace a správy. Jedním z příkladů je meziplatformní řešení se systémy Microsoft Hyper-V Cloud a SUSE Linux Enterprise Server. Tato kombinace poskytuje IT manažerům robustní řešení pro migraci do architektury privátního cloudu.

Firmy také plánují rozšířit Microsoft System Center prostřednictvím integrace s platformou SUSE Manager a vybrat technologie, které vylepší zavádění, opravy a aktualizace systému Linux.

Spolupráce Microsoftu a SUSE slouží podle prohlášení společností 725 zákazníkům na celém světě v různých odvětvích, jakými jsou výroba, ropný a plynárenský průmysl nebo zdravotnictví a finanční služby.

Zdroj: SUSEKomentáře