McAfee míří na USB klíče. Dohodl se s Kingstonem i dalšími

McAfee, výrobce bezpečnostních produktů a řešení, oznámil dohodu s OEM výrobci zařízení USB. Jeho antivirové řešení údajně nabídnou na svých produktech zhruba dvě třetiny výrobců.McAfee rozšířil dohody s výrobci USB zařízení. McAfee informoval o dohodách s výrobci Kingston Technology Company, MXI, Rocky Mountain Ram, SanDisk, Spyrus, Hagiwara a Yoggie. Výrobce chce využít zvýšené poptávky po USB klíčích a prosadit v nich vlastní bezpečnostní technologie.

Na základě dohody mohou OEM výrobci USB zařízení využít pro své produkty nástroj McAfee Scan Engine. Ten umožňuje automatickou kontrolu zařízení, ze kterého jsou stahována data. V případě, že nástroj objeví malware na hostitelském počítači, přeruší stahován í dat a zabrání tak jeho přenosu.

Produkty, na kterých bude náš software nainstalován si vybírají sami výrobci USB zařízení,“ upřesnila na dotaz ChannelWorldu Alžběta Hanibalová, marketingová a PR manažerka McAfee pro Českou republiku a Slovensko.

V oblasti zabezpečení USB zařízení se McAfee angažuje již několik let. Jedním z prvních partnerů výrobce byla například firma Sandisk, se kterou uzavřel dohodu v roce 2008.

Výrobce podepsal dohodu v rámci McAfee OEM Alliance, která je určena výrobcům hardwaru. Prostřednictvím aliance umožňuje výrobce zapojení svých bezpečnostních řešení do různých typů zařízení mezi které patří koncové body, servery, data, sítě, ale i zabudované systémy.

Zdroj: McAfee, ChannelWorldKomentáře