McAfee chce koupit Sentrigo

McAfee, dceřinná společnost Intelu, oznámila záměr koupit dodavatele produktů pro databázové zabezpečení.McAfee chce koupit SentrigoOznámení přichází měsíc poté, co Intel dokončil akvizici McAfee, výrobce bezpečnostních řešení, za 7,6 miliardy dolarů. Intel připojil McAfee jako dceřinou společnost a minulý týden oznámil, že plánuje další nákupy v oblasti bezpečnosti.

McAfee se odmítlo vyjádřit k částce transakce spojené s nákupem Sentrigo. Akviziční dohoda by podle společnosti měla být uzavřena v dubnu v závislosti na dohodnutých podmínkách.

Sentrigo dodává balík produktů navržených tak, aby pomáhaly bránit útokům na databáze, a to prostřednictvím monitoringu aktivity, prevence průniku, detekce zranitelnosti a ochrany nezáplatovaných systémů. Produkty společnosti mohou také pomoci zákazníkům splnit regulační požadavky a standardy jako jsou PCI-DSS (Payment Card Industry Security Standard) nebo HIPAA (Health Insurance Portability and Acountability Act).

McAfee již v roce 2010 nabízelo v rámci partnerské spolupráce se společnosti Sentrigo bezpečnostní produkty. Nákupem chce McAfee posílit nabídku v oblasti zabezpečení a plynulosti fungování databází.

Nákup McAfee Intel oznámil v srpnu 2010 s cílem zlepšit softwarové a „on-chip“ zabezpečení.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře